Zesłanie Ducha Świętego, 5 czerwca 2022 r.

• Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy.
    • Młodzież z naszej parafii, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania uczestniczy obecnie w 2-dniowych rekolekcjach w Domu Spotkania Caritas. Wspieramy ich naszą modlitwą.
  • Poniedziałek:
    • Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła: Msze Św. – godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
  • Czwartek:
    • W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana: Msze Św. – godz. 17.00 i 18.00.
  • Niedziela:
    • W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.
    • Po Mszach Św. o godz. 10.00 i 11.30 odbędą się kiermasze ciast upieczonych przez harcerki z 22 Lubelskiej Drużyny Harcerek “Potok” imienia Harcmistrzyni Danuty Zofii Magierskiej. Dochód z wydarzenia zostanie wykorzystany na organizację ich letniego obozu.
    • Podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy gościli 4 neoprezbiterów, którzy przed tygodniem otrzymali święcenia kapłańskie w Archikatedrze Lubelskiej. Będzie możliwość uzyskania błogosławieństwa prymicyjnego.
  • Komunikat Metropolity Lubelskiego:
    • [Komunikat Metropolity Lubelskiego z okazji ustanowienia sanktuarium Świętej Rodziny]
  • Budowa gminnej sieci kanalizacyjnej:
    • Informuję, że żaden z Radnych naszej Parafii nie złożył wniosku o zwołanie nadzwyczajnego zebrania Rady Duszpasterskiej i przeprowadzenia głosowania ws. kontynuowania budowy przepompowni ścieków niefortunnie zaprojektowanej tuż obok Drogi Krzyżowej.
  • Zapowiedzi przedślubne:
  • Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Agnieszka Podgórska, panna z par. tutejszej i Michał Banaszek, kawaler z par. Trójcy Przenajświętszej w Lublinie – zapowiedź I; Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.
  • Kwiaty:
    • Wczoraj sakramentalny związek małżeński zawarli Natalia i Konrad. Gratulujemy nowożeńcom i dziękujemy za ofiarowaną dekorację kwiatową do naszego kościoła.
    • Dziękuję Mieszkańcom (13 rodzin) Dąbrowicy nr 151-180, którzy złożyli ofiarę na kwiaty w wysokości 790 PLN.
    • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Dąbrowicy nr 181-209 – Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
    • Dziękuje Parafianom, którzy w miesiącu maju zatroszczyli się o zorganizowanie w swojej okolicy Mszy Św. z obrzędem poświęcenia pól oraz gromadzili się przy Figurkach i Krzyżach śpiewając Litanię do Najświętszej Maryi Panny.
    • Dziękuję Parafianinowi, który troszczy się o nowy trawnik wokół domu parafialnego i Osobom podlewającym kwiaty wokół kościoła.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×50, 100 i 200 PLN.
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Środa, 8 czerwca – Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;
    • Sobota, 11 czerwca – Święty Barnaba (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach
  • Modlitwa o pogodę ducha:
    • „Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego” (Reinhold Niebuhr).