XXXII Niedziela Zwykła, 12 listopada 2023 r.

• W drugą niedzielę listopada obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą i ofiarami składanymi do puszek wspieramy chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary.
  • Po Mszy Św. o godz. 11.30 – spotkanie rekrutacyjne do Zastępu Harcerek NURT, na które zapraszamy dziewczęta z klas 5-7 szkoły podstawowej (11-14 lat).

Dominicantes:

• W niedzielę 22 października br. odbyło się liczenie wiernych: we Mszach Św. w naszym kościele uczestniczyło 803 osoby (1/3 parafian), a do Komunii Świętej przystąpiło 353 wiernych.

Ogłoszenie Klubu Seniora:

• W Domu Spotkania Caritas, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00 działa Klub Seniora. Zapraszamy zainteresowane osoby do odwiedzenia nas w czasie zajęć i dołączenia do naszej grupy.

Planowane inwestycje:

• Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznał naszej parafii dofinansowanie na likwidację barier architektonicznych w budynku plebanii.
  • Rada duszpasterska zdecydowała o utworzeniu ogólnodostępnej toalety na terenie przykościelnym.

• Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby wspólnoty parafialnej: 100 i 2×200 PLN.

Nekrologi:

• W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp. Leszek Baran – 66 lat. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:

• Poniedziałek, 13 listopada – św. św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe).
  • Piątek, 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka (wspomnienie obowiązkowe).
  • Sobota, 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc (wspomnienie obowiązkowe).