Solidarni z Kościołem prześladowanym

You are currently viewing Solidarni z Kościołem prześladowanym

W niedzielę, 12 listopada 2023 r. przeżywać będziemy 15. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Bliski Wschód. Hasłem tegorocznego Dnia Solidarności będzie wezwanie: To jest zawsze nasz dom.

Pomoc Kościołowi w Potrzebie konsekwentnie przypomina o tych, którzy – mimo wojen, kryzysów, prześladowań – pozostali w swoim kraju. Albo nie mogą, albo nie chcą wyjeżdżać. Jeśli wśród nich są osoby starsze, dzieci, niepełnosprawni i chorzy, to ucieczka silniejszych będzie wiązała się z porzuceniem najbardziej potrzebujących. Dlatego silniejsi zostają, by nieść ratunek słabszym. W takiej sytuacji dzisiaj są chrześcijanie w Gazie. Znaleźli schronienie w parafii, szukają pocieszenia w modlitwie, a otaczające ich ruiny na zawsze pozostaną ich domem.