XXVIII Niedziela Zwykła, 15 października 2023 r.

• Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
  • Przed kościołem można nabyć „kremówki papieskie” w cenie co najmniej 7 PLN. Uzyskany dochód Akcja Katolicka przeznacza na zakup upominków mikołajkowych dla dzieci z naszej parafii.

Środa:

• W środę, 18 października przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na Msze Świętą o godz. 18.00, w czasie której będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.

• Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Światową Niedzielę Misyjną. Rozpocznie się też Tydzień Misyjny.
  • Spotkanie Rady duszpasterskiej – godz. 14.30.

Różaniec Rodziców za Dzieci:

• Zapraszamy rodziców, ale także rodziców chrzestnych do formowanej w naszej parafii kolejnej róży Różańca Rodziców za Dzieci. Zapisy prowadzone są on-line (link znajduje się na stronie parafialnej) oraz w zakrystii.

Kwiaty:

• Dziękuję 8 Rodzinom z ul. Deszczowej i ul. Głównej, które złożyły ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 550 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców ul. Stromej i ul. Ustronnej. Można je składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.00.

• Dziękuję Parafianom, którzy wykonali daszek zabezpieczający przy plebanii.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby wspólnoty parafialnej: 100, 200 PLN.

W tym tygodniu patronują nam:

• Poniedziałek, 16 października – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia (wspomnienie obowiązkowe).
  • Wtorek, 17 października – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).
  • Środa, 18 października – św. Łukasz Ewangelista, autor jednej z czterech Ewangelii i Dziejów Apostolskich; według tradycji był lekarzem i malarzem (święto).
  • Piątek, 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia (wspomnienie obowiązkowe).