XXVII Niedziela Zwykła, 8 października 2023 r.

• Zbierane dziś ofiary przeinaczone są na misje – „Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”.

Piątek:

• W piątek, 13 września, przypada wspomnienie bł. o. Honorata Koźmińskiego (1829-1916), założyciela Zgromadzenia Sióstr Pasterzanek.
  • Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie będzie miało rozbudowany charakter: godz. 17.30 – modlitwa różańcowa; godz. 18.00 – Msza Św. z formularza fatimskiego; godz. 18.30 – procesja z figurką Matki Bożej.

Sobota:

• W sobotę, 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej podczas Mszy św. o godz. 18.00 obejmiemy modlitwą nauczycieli, wychowawców i wykładowców.

• W najbliższą niedzielę, 15 października, przypada Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
  • Przed kościołem będzie można nabyć „kremówki papieskie” w cenie co najmniej 7 PLN. Uzyskany dochód Akcja Katolicka przeznacza na zakup upominków mikołajkowych dla dzieci z naszej parafii.

Różaniec Rodziców za Dzieci:

• Zapraszamy rodziców, ale także rodziców chrzestnych do formowanej w naszej parafii kolejnej róży Różańca Rodziców za Dzieci.
  • Różaniec Rodziców to modlitwa wspólnotowa oparta na schemacie Żywego Różańca. Podejmujemy modlitwę włączając się w 20-sto osobowe grupy rodziców, zwane różami. Uczestnik Różańca Rodziców podejmuje modlitwę w intencji swoich dzieci i/lub chrześniaków oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży, a w zamian inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. Każdy z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę Różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób za dzieci tego rodzica odmówiony jest codziennie cały różaniec.
  • Zapisy prowadzone są on-line (link znajduje się na stronie parafialnej) oraz w zakrystii.

Ogłoszenie kurialne:

• Moderatorzy od Żywego Różańca i misji w Archidiecezji Lubelskiej serdecznie zapraszają członków Żywego Różańca i osoby zaangażowane misyjnie, na spotkanie modlitewno-formacyjne, które odbędzie się w parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie 14 października, w sobotę. Początek o godz. 10.00. W programie: modlitwa różańcowa, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława o godz. 11.30.

Przypomnienia:

• Dziesiątek różańca dla dzieci ­ – poniedziałek-piątek, godz. 16.45;
  • Nabożeństwo różańcowe – dzień powszedni, godz. 17.30;
  • Oratorium dla dzieci z klas III-VI – sobota, godz. 11.00. Zapraszamy!

Kwiaty:

• Dziękuję 3 Rodzinom z ul. Nałęczowskiej i ul. Urodzajnej, które złożyły ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 200 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców ul. Deszczowej i ul. Głównej. Można je składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.00.

• Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby wspólnoty parafialnej: 100, 2×200 PLN.