XVIII Niedziela Zwykła, 31 lipca 2022 r.

• Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku.
    • Do puszki zbierane są ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Jak co roku „Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr” organizowana jest przez MIVA Polska i stanowi dla nas okazję podziękowania za szczęśliwie podróże.
  • Wtorek:
    • Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
  • Pierwszy czwartek, piątek i sobota:
    • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Stosowne nabożeństwa odprawimy w poszczególne dni o godz. 17.30.
    • W piątek przed południem udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź w kościele rozpocznie się o godz. 16.30.
  • Sobota:
    • W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego: Msze Św. – godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
  • Niedziela:
    • Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 8.00. Zbierana będzie taca gospodarcza.
  • SMAL:
    • Jak co roku w Garbowie odbędzie się Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Na tegorocznym SMALu, w dniach 18-21 sierpnia, zagoszczą ks. Rafał Główczyński SDS w internecie znany jako „Ksiądz z Osiedla” oraz zespół „NiemaGotu”. Spotkanie organizacyjne dla młodzieży z naszej parafii zainteresowanej udziałem w tym wydarzania odbędzie się w przyszłą niedzielę, 7 sierpnia, po Mszy Św. o godz. 11.30.
  • Cmentarz:
    • Dziękuję Osobom, które segregują odpady, czyli przed wyrzuceniem odczepiają od żywych wieńców plastikowe szarfy i kwiaty oraz nie wyrzucają starych kwiatów razem z plastikową doniczką.
    • Gorąco proszę o niepozostawianie na terenie przycmentarnym starych opon oraz jakichkolwiek plastików lub szkła.
  • Rada Duszpasterska:
    • Członków Rady Duszpasterskiej zapraszam na zebranie w niedzielę, 21 sierpnia, o godz. 18.00.
    • W minionym tygodniu Agnieszka i Michał zawarli sakramentalny związek małżeński. Życzymy Nowożeńcom wszelkiej pomyślności i dziękujemy za ofiarowaną do kościoła dekorację kwiatową. Dziękujemy również Krewnym Panny Młodej za posprzątanie świątyni przed uroczystością.
    • Dziękuję rodzinom Rzechułów i Krzyisaków, które ufundowały renowację 2 ławek bez oparcia.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 50 i 200 PLN.
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;
    • Czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.