XIII Niedziela Zwykła, 26 czerwca 2022 r.

• Dziś kończy się obchodzony w Kościele powszechny Rok Rodziny Amori Laetitia.
  • Środa:
    • W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła: Msze Św. – godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
  • Piątek:
    • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź w kościele rozpocznie się o godz. 16.30, a o godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Sobota:
    • W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30.
  • Niedziela:
    • Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 8.00. Zbierana będzie taca gospodarcza.
  • Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
    • 44. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę po pandemii wraca do tradycyjnej formy pielgrzymowania – zapisy w zakrystii. Zachęcamy tych, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować do składania intencji w funduszu „Idę z Tobą”.
  • Odpust Matki Bożej Katedralnej
    • Ksiądz Arcybiskup zaprasza na doroczny odpust Matki Bożej Katedralnej połączony z procesją różańcową w dniu 3 lipca, w niedzielę o godz. 1900. Uroczystościom będzie przewodniczył bp pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski.
  • Wielki Mecz:
    • Wczoraj na boisku przy źródełku został rozegrany mecz pomiędzy Drużynami Ministrantów i Parafian. Tryumfowała Służba Liturgiczna Ołtarza – 8:4. Dziękujemy p. Piotrowi za zorganizowanie wydarzenia oraz wszystkim zawodnikom i kibicom za stworzenie niezapomnianej atmosfery.
  • Zapowiedzi przedślubne:
    • Anna Wrona, panna z par. tutejszej i Łukasz Prawicki, kawaler z par. Miłosierdzia Bożego w Lublinie – zapowiedź I;
    • Anna Jemielniak, panna z par. Św. Anny w Lubartowie i Mateusz Krzewiński, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź I;
    • Magdalena Walczak, panna z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie i Jakub Palczewski, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź I;
    • Natalia Sobutka, panna z par. tutejszej i Kamil Wrona, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź II;
    • Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.
  • Kwiaty:
    • Dziękuję Mieszkańcom (25 rodzin) Kolonii Płouszowice nr 61-90, którzy złożyli ofiarę na kwiaty w wysokości 890 PLN.
    • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Kolonii Płouszowice nr 91-114 oraz Płouszowic 56-65 – Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 50, 140 i 200 PLN.
  • Nekrologi:
    • W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg wezwał do siebie śp. Ewę Miturę, 64 lata. Wieczny odpoczynek…
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;
    • Środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.