Najświętszej Trójcy, 12 czerwca 2022 r.

• Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
    • Po Mszach Św. o godz. 10.00 i 11.30 odbędą się kiermasze ciast upieczonych przez harcerki z 22 Lubelskiej Drużyny Harcerek “Potok” imienia Harcmistrzyni Danuty Zofii Magierskiej. Dochód z wydarzenia zostanie wykorzystany na organizację ich letniego obozu.
    • Podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy gościli Neoprezbiterów, którzy niedawno otrzymali święcenia kapłańskie w Archikatedrze Lubelskiej. Będzie możliwość uzyskania błogosławieństwa prymicyjnego.
  • Poniedziałek:
    • Jutro, 13 czerwca, o godz. 18.30 odprawimy nabożeństwo fatimskie otaczając modlitwą w sposób szczególny Mieszkańców z ul. Deszczowej, ul. Głównej, ul. Stromej, ul. Ustronnej i ul. Zakątek – serdecznie zapraszam!
  • Środa:
    • W środę, 15 czerwca, o godz. 17.00 odprawimy Mszę Św. dziękczynną z racji 19. rocznicy konsekracji kościoła parafialnego.
  • Czwartek:
    • W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała: Msze Św. – godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Św. o godz. 10.00.
    • Proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach: I ołtarz – Rodzina Radia Maryja, II ołtarz Kręgi Domowego Kościoła, III – Akcja Katolicka, IV ołtarz – Grupa św. Jana Pawła II. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela.
    • Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, a dziewczynki do sypania kwiatów.
  • Piątek:
    • Od piątku przez najbliższy tydzień w czasie nabożeństwa czerwcowego będziemy szli w procesji z Najświętszym Sakramentem.
  • Sobota:
    • W sobotę, 18 czerwca, podczas Mszy Św. o godz. 10.00 bp. Adam Bab udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
  • Niedziela:
    • W najbliższą niedzielę, 19 czerwca, Słowo Boże będzie głosił pochodzący z naszej parafii misjonarz Afryki – o. Paweł Mazurek.
  • Dyspensa – 17 czerwca 2022 r.:
Zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 17. czerwca (piątek po Bożym Ciele) wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie naszej archidiecezji. Jednocześnie zachęcił do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.
  • Zapowiedzi przedślubne:
  • Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Joanna Kruk, panna z par. Św. Agnieszki w Lublinie i Arkadiusz Adamczyk, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź I; Iwona Podolska, panna z par. tutejszej i Rafał Witkowski, kawaler z par. Chrystusa Miłosiernego w Urszulinie – zapowiedź I; Agnieszka Podgórska, panna z par. tutejszej i Michał Banaszek, kawaler z par. Trójcy Przenajświętszej w Lublinie – zapowiedź II; Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.
  • Kwiaty:
    • Dziękuję Mieszkańcom (11 rodzin) Dąbrowicy nr 181-209, którzy złożyli ofiarę na kwiaty w wysokości 620 PLN.
    • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Kolonii Płouszowice nr 27-60 – Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 50 i 200 PLN.
  • Prasa katolicka:
    • Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dostępne są następujące tytuły: Niedziela, Gość Niedzielny, Gość Niedzielny EXTRA (12 PLN), Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Mały Promyczek i Miłujcie się!
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;
    • Środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;
    • Piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.