XIV Niedziela Zwykła, 3 lipca 2022 r.

• Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 8.00.
    • Taca gospodarcza na nowe inwestycje w parafii.
  • Czwartek:
    • Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.30.
  • Zapowiedzi przedślubne:
    • Anna Szumielewicz, panna z par. tutejszej i Marcin Nowomiejski, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź I;
    • Anna Wrona, panna z par. tutejszej i Łukasz Prawicki, kawaler z par. Miłosierdzia Bożego w Lublinie – zapowiedź II;
    • Anna Jemielniak, panna z par. Św. Anny w Lubartowie i Mateusz Krzewiński, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź II;
    • Magdalena Walczak, panna z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie i Jakub Palczewski, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź II;
    • Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.
  • Msza Św. na cmentarzu:
    • Za dwa tygodnie, 17 lipca, oprawimy Mszę Św. na cmentarzu o godz. 12.00. Różaniec wspominkowy w intencji spoczywających na tym miejscu rozpocznie się o godz. 11.15. Czyste kartki wspominkowe znajdują się na stoliku pod chórem.
  • Nowa strona parafialna:
    • Od kilku dni nasza parafia posiada nową stronę internetową https://dabrowica.diecezja.lublin.pl , która została stworzona samodzielnie, w ogromnej mierze dzięki umiejętnościom naszego parafianina – p. Pawła. Pozwoliło to parafii uniknąć kosztu blisko 10 000 PLN, jakie byłoby trzeba zapłacić firmie informatycznej za tego rodzaju opracowanie. Zachęcam do odwiedzania naszej nowej strony, a także do polubienia profilu parafii na Facebook’u.
  • Renowacja ławek:
    • Rodziny i osoby zainteresowane wsparciem renowacji ławek w kościele informuję, że koszt odnowienia 1 ławki z oparciem to 1200 PLN, a ławki bez oparcia – 500 PLN.
  • Kwiaty:
    • Dziękuję Mieszkańcom (3 rodziny) Kolonii Płouszowice nr 91-114 oraz Płouszowic 56-65, którzy złożyli ofiarę na kwiaty w wysokości 220 PLN.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 50, 2×100, 200 i 1000 PLN.
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Środa, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;
    • Piątek, 8 lipca – Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.