VI Niedziela Zwykła, 11 lutego 2024 r.

Dzisiaj

• Dziś przypada Światowy Dzień Chorego – podczas wszystkich Mszy św. jest udzielany sakrament namaszczenia chorych.
  • Ofiary zbierane dzisiaj do puszek CARITAS przeznaczone są na „Fundusz Wschodni”.

Środa

• W najbliższą środę, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem – godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
  • W tym dniu obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).
  • Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

Piątek

• Zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu: o godz. 17.30 – dzieci, a o godz. 18.30 – młodzież i dorosłych.

Niedziela

• Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie celebrowane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 9.00.
  • Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.

W tym tygodniu patronują nam:

• Środa, 14 lutego –święto Świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską.