V Niedziela Wielkanocy, 28 kwietnia 2024 r.

• Dzisiaj ofiarami do puszki wspieramy zakup środków transportu dla misjonarzy.
  • Po Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

Środa:

• W środę rozpoczynamy miesiąc maj, w którym tradycyjnie będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwa majowe będą celebrowane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w liturgii w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach lub w domach rodzinnych.
  • Godz. 15.00 – Msza św. połączona z obrzędem błogosławieństwa pól w Lublinie (krzyżu przy ul. Deszczowej).

Piątek:

• W piątek, 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski: Msze św. w porządku niedzielnym – godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00
  • Godz. 15.00 – Msza św. połączona z obrzędem błogosławieństwa pól w Kol. Sadowników (krzyżu przy ul. Konwaliowej).

• Godz. 10.00 – transmisja Mszy św. w TVP Lublin
  • Godz. 15.00 – Msza św. połączona z obrzędem błogosławieństwa pól w Dąbrowicy (krzyżu przy ul. Uzdrowiskowej).

Lednica:

• Ks. Michał zaprasza na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy, w dniu1 czerwca br.: koszt wyjazdu – 200 PLN; zapisy w zakrystii.

Kwiaty:

• Dziękuję 6 Rodzinom z Dąbrowicy i Płouszowic Kol. mieszkającym przy ul. Nałęczowskiej, Fiołkowej, Łąkowej, Makowej i Chmielnej, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 350 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Dąbrowicy z ul. Spacerowej, Słonecznej, Lipowej i Skrajnej. Można je składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

• Dziękuję Studentom i pracownikom Lubelskiej Akademii WSEI za przeprowadzą w ubiegłą niedzielę akcję darmowych badań profilaktycznych, z których skorzystało 43 parafian.
  • Siostrze Franciszkance i 2 Paniom świeckim za opielenie klombów przy grocie Matki Bożej i ołtarzach wokół kościoła.
  • Rodzinie, który ofiarowała 2 ławeczki i krzesełka dla dzieci. Na ławeczkach stojących przed kościołem znajdują się materiały plastyczne dla maluchów.
  • Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×200 PLN.

Zapowiedzi przedślubne:

• Anna Magda Cep, panna z par. Międzyrzec Podlaski i Adrian Paweł Stolarski, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź II;
  • Kaja Berenika Sawulska, panna z par. tutejszej i Eryk Warpas, kawaler z par. Radawiec Duży – zapowiedź I.
  • Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.

Patronują nam:

• W poniedziałek, 29 kwietnia – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę.
  • W środę, 1 maja – św. Józef, ziemski opiekun Pana Jezusa, którego w tym dniu czcimy jako patrona i orędownika pracujących i poszukujących pracy.
  • W czwartek, 2 maja – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i doktor Kościoła, jeden z wybitnych ojców Kościoła broniących bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary.
  • W sobotę, 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników.