Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 1 stycznia 2023 r.

• Zmarł papież senior Benedykt XVI:
    • W sobotę 31 grudnia br. zmarł Joseph Ratzinger, papież senior Benedykt XVI. Był 265. Następcą Świętego Piotra i zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 19 kwietnia 2005 do 28 lutego 2013 roku. Requiescat in pace!
    • W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i modlimy się o pokój na świecie.
    • Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
    • Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Eucharystyczna będzie trwała od godz. 9.00 do godz. 10.00, a ofiary składane na tacę są przeznaczone na nowe inwestycje w parafii.
  • Czwartek:
    • W czwartek o godz. 9.30 na Placu św. Piotra w Watykanie rozpoczną się uroczystości pogrzebowe śp. papieża Benedykta XVI. Zanim zaczniemy śledzić transmisję w TV zapraszam na Mszę św. o godz. 7.00 w intencji zmarłego Ojca Świętego.
  • Piątek:
    • W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli: Msze św. w porządku niedzielnym – godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00.
    • Nabożeństwo pierwszego piątku odprawimy o godz. 9.00.
    • O godz. 11.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Scholi Lumina – w czasie koncertu będzie okazja złożyć ofiarę do puszki na misje.
  • Sobota:
    • Nabożeństwo z racji pierwszej soboty odprawimy o godz. 17.30.
  • Niedziela:
    • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
    • Podczas Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi zaprzysiężenie członków nowej Rady duszpasterskiej, a po Eucharystii spotkanie organizacyjne w sali parafialnej.
  • Wizyta duszpasterska:
    • Trwa wizyta duszpasterska. Przypominam, że informacją dla kapłana o chęci przyjęcia go w swoim domu jest otwarta brama i tabliczka z napisem „czekamy” wywieszona w widocznym miejscu przy wejściu na posesję. Proszę o zabranie przygotowanych tabliczek ze stolika pod chórem i zachowanie ich na kolejne lata kolędy.
    • Dziękuję za podtrzymywanie dobrego zwyczaju odprowadzania kapłana do sąsiada, który również czeka na wizytę duszpasterską.
    • Przypominam, że z racji kolędy do końca stycznia br. Msze św. są celebrowane w dni powszednie o godz. 7.00, a w soboty o godz. 18.00. Zasadniczo Adoracja Eucharystyczna jest tylko w soboty o godz. 17.30, a sprawy kancelaryjne można załatwiać od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy św. porannej (godz. 7.30-8.30).
    • Harmonogram wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:
      • Poniedziałek, 2 stycznia 2023 r. od godz. 15.30 – ul. Szkolna (odcinek od skrzyżowania z ul. Widokową do kościoła) i ul. Wierzbowa;
      • Wtorek, 3 stycznia 2023 r. od godz. 15.30 – ul. Sadowników, Wiśniowa, Czereśniowa, Polna i Prosta;
      • Środa, 4 stycznia 2023 r. od godz. 15.30 – ul. Dąbrowicka (odcinek od kościoła do skrzyżowania z ul. Urodzajną), Działkowa, Zakole i Urodzajna (część II);
      • Czwartek, 5 stycznia 2023 r. od godz. 15.30 – ul. Dąbrowicka (odcinek od skrzyżowania z ul. Nałęczowską do skrzyżowania z ul. Urodzajną), Ukośna i Żeglarska;
      • Sobota, 7 stycznia 2023 r. od godz. 9.00 – Kolonia Dąbrowicka ul. Panoramiczna, Krańcowa, Nowa i Skrajna.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali ofiary na potrzeby wspólnoty parafialnej: 200 i 1000 PLN (na zapłatę za nowe oświetlenie prezbiterium).
  • Nekrologi:
    • W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Zdzisław Piwowarski – 79 lat i Kazimiera Gładysz – 93 lata. Wieczny odpoczynek…
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Poniedziałek, 2 stycznia – św. Bazyli Wielki (329-379) i św. Grzegorz z Najzanzu (330-390), biskupi żyjący w IV wieku i doktorzy Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).