Święto św. Szczepana, 26 grudnia 2022 r.

• Dzisiaj, w drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego, obchodzimy święto Świętego Szczepana, jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika.
    • Taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  • Wtorek:
    • Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Msze św. z obrzędem błogosławieństwa wina będą celebrowane o godz. 17.00 i 18.00.
  • Sobota:
    • W sobotę, 31 grudnia, podczas Adoracji eucharystycznej o godz. 17.30 i Mszy św. o godz. 18.00, podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w niebie za miniony rok 2022, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali.
  • Niedziela – Uroczystość Narodzenia Pańskiego:
    • W najbliższa niedzielę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2023. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie.
    • Adoracja Eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca – godz. 9.00.
  • Wizyta duszpasterska:
    • W środę, 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Odwiedziny będą rozpoczynały się o godz. 15.30 (poniedziałek – piątek), a w soboty o godz. 9.00.
    • Księża będą odwiedzali rodziny, które życzą sobie takiego spotkania i aktualnie nie borykają się z chorobami zakaźnymi. Pomocą w poinformowaniu kapłana o chęci spotkania będzie otwarta brama i tabliczka z napisem „czekamy” wywieszona w widocznym miejscu przy wejściu na posesję. Proszę o zabranie przygotowanych tabliczek ze stolika pod chórem.
    • Rada duszpasterska apeluje do parafian o podtrzymanie dobrego zwyczaju odprowadzenia kapłana do sąsiada, który również czeka na wizytę duszpasterską. W tym celu warto wcześniej porozumieć się z najbliższymi sąsiadami.
    • Z racji wizyty duszpasterskiej, w okresie od środy, 28 grudnia br. do końca stycznia 2023 r. w naszej parafii Msze św. będą celebrowane w dni powszednie o godz. 7.00, a w soboty o godz. 18.00.
      • Środa, 28 grudnia 2022 r. od godz. 15.30 – ul. Ułańska i Legionowa
      • Czwartek, 29 grudnia 2022 r. od godz. 15.30 – ul. Zwycięska, Pszeniczna i Widokowa
      • Piątek, 30 grudnia 2022 r. od godz. 15.30 – ul. Szkolna (odcinek od skrzyżowania z ul. Widokową do szkoły)
      • Sobota, 31 grudnia 2022 r. od godz. 9.00 – Barak oraz ul. Urodzajna, Ustronna i Stroma
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy ofiarowali na potrzeby naszej wspólnoty: 50, 100 i 200 PLN.
  • Prasa katolicka:
    • Zachęcam dzieci i dorosłych do lektury świątecznej prasy katolickiej.
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Wtorek, 27 grudnia – św. Jan Apostoł i Ewangelista (święto);
    • Środa, 28 grudnia – św. Młodziankowie Męczennicy (święto);
    • Czwartek, 29 grudnia – św. Tomasz Becket (wspomnienie dowolne);
    • Piątek, 30 grudnia – Święta Rodzina: Jezus, Maryja i Józef (święto);
    • Sobota, 31 grudnia – św. Sylwester I (wspomnienie dowolne).