Niedziela Chrztu Pańskiego, 8 stycznia 2023 r.

• Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego.
    • Dzisiaj taca przeznaczona jest na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  • Niedziela:
    • W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca “Dąbrowica” – Zapraszamy!
  • Wizyta duszpasterska:
    • Przypominam, że informacją dla kapłana o chęci przyjęcia go w swoim domu jest otwarta brama i tabliczka z napisem „czekamy” wywieszona w widocznym miejscu przy wejściu na posesję. Jednocześnie, dziękuję za podtrzymywanie dobrego zwyczaju odprowadzania kapłana do sąsiada, który również czeka na wizytę.
    • Harmonogram wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:
      • Poniedziałek, 9 stycznia 2023 r. od godz. 15.30 – Kolonia Dąbrowicka ul. Polna, Pejzażowa, Krajobrazowa i Spacerowa;
      • Wtorek, 10 stycznia 2023 r. od godz. 15.30 – ul. Uzdrowiskowa – I część (odcinek od drogi ekspresowej do skrzyżowania z ul. Ładną);
      • Środa, 11 stycznia 2023 r. od godz. 15.30 – ul. Uzdrowiskowa – II część (odcinek od skrzyżowania z ul. Ładną do skrzyżowania z ul. Fiołkową), fragment ul. Ładnej, ul. Źródlana i fragment ul. Fiołkowej;
      • Czwartek, 12 stycznia 2023 r. od godz. 15.30 – ul. Uzdrowiskowa – III część (odcinek od skrzyżowania ul. Fiołkową do Domu Spotkania Caritas), ul. Zielona;
      • Piątek, 13 stycznia 2023 r. od godz. 15.30 – ul. Deszczowa i Główna;
      • Sobota, 14 stycznia 2023 r. od godz. 9.00 – ul. Przejrzysta, Zakątek i Wądolna.
    • Informuję, że na zakończenie kolędy został zarezerwowany dzień na odwiedziny parafian, którzy nie mogli przyjąć kapłana w planowym terminie. Zgłoszenia można dokonać w zakrystii.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali ofiary na potrzeby wspólnoty parafialnej: 2×100, 2×200 i 2×500 PLN.
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Piątek, 13 stycznia – św. Hilary (między 310 a 320 – 367), biskup i doktor Kościoła, wielki miłośnik i znawca Pisma Świętego oraz obrońca bóstwa Chrystusa w sporach teologicznych IV wieku (wspomnienie dowolne).