Papieski Marsz Wdzięczności

You are currently viewing Papieski Marsz Wdzięczności

Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność”, jako wyraz wdzięczności za dar życia i nauczania św. Jana Pawła II organizuje 2 kwietnia 2023 r. w Lublinie Papieski Marsz Wdzięczności.

Chcemy w ten sposób odpowiedzieć na haniebny atak na osobę świętego Papieża-Polaka. Jan Paweł II nie potrzebuje obrony, jego nauczanie, jego postawa broni się sama, my wyrażamy w marszu wdzięczność za osobę naszego wielkiego rodaka, przekazując jego dorobek kolejnemu pokoleniu.

W organizację marszu, wspólnie z lubelską „Solidarnością”, włączyła się Archidiecezja Lubelska, a także przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji naszego województwa, oraz reprezentanci samorządu i państwa.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, którym droga jest osoba św. Jana Pawła II i bliskie jest jego nauczanie, by wyrazić naszą wdzięczność za dar jego życia.

Przyjdźcie w niedzielę z palmami, flagami, chorągiewkami papieskimi. Bądźmy razem tego dnia!

Ramowy program marszu:

14.00 – Zbiórka uczestników przy Krzyżu Papieskim w parafii Świętej Rodziny w Lublinie (ul. Jana Pawła II 11)
14.15 – Wymarsz uczestników ulicami: Jana Pawła II, Filaretów, Głęboką, Sowińskiego, Radziszewskiego, Łopacińskiego – do kościoła akademickiego KUL
15.30 – Msza św. w kościele akademickim KUL
17.00 – zakończenie marszu