IV Niedziela Wielkanocy, 8 maja 2022 r.

• Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na utrzymanie Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
    • Modlitewną pamięcią otaczamy również abpa Stanisława Budzika, Metropolitę Lubelskiego, który dzisiaj obchodzi imieniny.
    • Podczas Mszy Św. o godz. 11.30 grupa 22 dzieci z naszej parafii przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej.
  • Poniedziałek:
    • Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Msze Święte w naszym kościele o godz. 17.00 i 18.00.
  • Piątek:
    • W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Nabożeństwo fatimskie odprawimy po Mszy Św. o godz. 18.00 w intencji Mieszkańców Dąbrowicy nr 1-70. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.
    • O godz. 15.00 – Msza Święta i poświęcenie pół w Kolonii Sadowników.
  • Niedziela:
    • W najbliższą niedzielę grupa dzieci z naszej parafii podczas Mszy Świętej o godz.11.30 będzie obchodziła Pierwszą Rocznicę Komunii Świętej. Z tego powodu w Msza Święta w intencji zbiorowej zostanie odprawiona o godz. 10.00.
  • Nabożeństwo majowe:
    • W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
  • Ogłoszenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi:
    • Przygotowujemy następny transport żywności i leków na Ukrainę, tym razem do Dunajowiec i Krzywego Rogu, bardzo blisko linii frontu, gdzie mamy wspólnotę naszych sióstr. Sytuacja jest bardzo trudna. Potrzebujemy głównie puszek mięsnych, zup w konserwach i typu “chińskie”, prowiantu suchego (makaron, kasza, ryż, mąka, cukier itp.) opatrunków, opasek uciskowych na rany, leków przeciwbólowych, ale również i innych, gdyż na tamtym terenie mieszkańcy nie mogą już dostać żadnych farmaceutyków. Bardzo dziękujemy za pomoc i zawsze otaczamy modlitwą.
      1. ul. Nałęczowskiej 241; tel. 81 502 08 01, 511 830 116
      1. Nr konta: Bank Pekao, 48 1240 1503 1111 0010 7107 7034
  • Zapowiedzi przedślubne:
    • Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Sylwia Olejnik, panna z par. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku i Kamil Czajka, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź I; Patrycja Nowicka, panna z par. tutejszej i Maciej Bukowski, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.
    • Dziękuję Rodzicom za wiarę przekazaną swoim dzieciom, które dzisiaj przystępują w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej, za złożoną ofiarę 1600 PLN na remont 2 klęczników, dekorację kwiatową oraz wypastowaną podłogę w naszej świątyni.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 50 i 200 PLN.
  • Prasa katolicka:
    • Zachęcam dzieci i dorosłych do lektury prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery czasopism: Mały Gość NiedzielnyMiłujcie się!, Promyczek Dobra i Mały Promyczek.
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Poniedziałek, 9 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski;
    • Sobota, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.