I Niedziela Wielkiego Postu, 18 lutego 2024 r.

• Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez udział w nabożeństwach pasyjnych: w piątki o godz. 17.30 – Droga krzyżowa dla dzieci, a o godz. 18.30 – dla dorosłych i młodzieży; w niedziele o godz. 9.00 – Gorzkie żale.
  • Przez cały okres Wielkiego Postu będzie wystawiona puszka CARITAS „Jałmużna postna” przeznaczona na zaoszczędzone pieniądze, które wydalibyśmy na różnego rodzaju przyjemności.

• Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

Prasa katolicka:

• Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dla dzieci są dostępne następujące czasopisma: Promyczek Dobra, Mały Promyczek i Mały Gość Niedzielny.

• Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali 2×200 i 1500 PLN na potrzeby wspólnoty parafialnej.

Nekrologi:

• W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca Niebieskiego: śp. Wiesław Lis – 72 lata i śp. Krystyna Golas – 83 lata. Wieczny odpoczynek…