XXXIII Niedziela Zwykła, 19 listopada 2023 r.

• Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich.

Środa:

• W środę, 22 listopada, przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się w intencji Członków Scholi Lumina, Chóru Cantemus Domino, Pana Organisty, a także Zespołu Śpiewaczego oraz Zespołu Pieśni i Tańca Dąbrowica.

Sobota:

• W sobotę, 25 listopada o godz. 17.30 zakończymy tegoroczną modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach. Dziękuję Osobom, które włączały się w prowadzenie różańca. Za ofiary składane wraz z kartami wspominkowymi zostanie zakupiony nowy trybularz. Bóg zapłać!

• Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego przed kolejnym Adwentem.
  • Zmiana tajemnic różańcowych – godz. 12.30.
  • Osoby pragnące pogłębić rozumienie Pisma Świętego zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 18.00.

Zdjęcia pierwszokomunijne:

• W holu domu parafialnego znajdują się grupowe zdjęcia dzieci pierwszokomunijnych, które cieszą się dużym zainteresowaniem osób odwiedzających kancelarię. Chcielibyśmy uzupełnić pamiątkowe fotografie o roczniki, których dotychczas brakuje. Prosimy o przesłanie w formie elektronicznej grupowych zdjęć na adres dabrowica@diecezja.lublin.pl lub wypożyczenie fotografii w celu ich skopiowania: Rok 2004, 2005, 2011, 2014, 2016, 2017, 2018, 2020, 2021 i 2022.

• Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby wspólnoty parafialnej: 100 i 3×200, 300 i 1000 PLN.

Nekrologi:

• W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszła śp. Stefania Sochan – 97 lat. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:

• Poniedziałek, 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem (wspomnienie obowiązkowe).
  • Wtorek, 21 listopada – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny (wspomnienie obowiązkowe).
  • Środa, 22 listopada – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych (wspomnienie obowiązkowe).
  • Piątek, 24 listopada – św. św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862 (wspomnienie obowiązkowe).