XXXII Niedziela Zwykła, 6 listopada 2022 r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj:
    1. Po Mszy Św. o godz. 11.30 – spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  2. Piątek:
    1. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msze Św. w naszej świątyni – o godz. 10.00 w intencji Ojczyzny, 17.00 i 18.00.
    1. Zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w tym dniu. Warto jednak zastąpić wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.
  3. Niedziela:
    1. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na operację serca małej Emilki. Więcej informacji: https://www.siepomaga.pl/emilia-taczala
  4. Rada duszpasterska:
    1. Zachęcam do zgłaszania kandydatów do nowej rady duszpasterskiej. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 listopada br.
  5. Cmentarz:
    1. Po tegorocznych uroczystościach Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego nie pozostała pryzma szkła i plastiku usypana za ogrodzeniem. Dziękuję wszystkim odwiedzającym nasz cmentarz za zachowanie porządku.
    1. Proszę, aby przy sprzątaniu nagrobków pamiętać o nie wrzucaniu do kontenera doniczek z ziemią. Zeschłe kwiaty w doniczkach z ziemią należy pozostawić obok kontenera w specjalnie oznaczonym miejscu.
  6. Darczyńcy:
    1. Dziękuję Małżeństwu, które przekazało 2000 PLN z przeznaczeniem na budowę drogi dojazdowej do planowanej nowej części cmentarza oraz pozostałym Darczyńcom, którzy ofiarowali na potrzeby naszej wspólnoty: 50, 2×100, 2×200, 300, 400 i 1000 PLN.
  7. W tym tygodniu patronują nam:
    1. Czwartek, 10 listopada – Święty Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju;
    1. Piątek, 11 listopada – Święty Marcin z Tours (316-397), najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny;
    1. Sobota, 12 listopada – Święty Jozafat Kuncewicz (1580-1623), biskup i męczennik, ewangelizator schizmatyków.