XXXI Niedziela Zwykła, 5 listopada 2023 r.

• Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca: adoracja eucharystyczna rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 8.00; zbierana jest taca gospodarcza na system pompy ciepła do ogrzewania kościoła.
  • Godz. 12.30 – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Mój ulubiony święty; spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Sobota:

• W sobotę, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości: Msze św. – godz. 10.00 w intencji Ojczyzny, 17.00 i 18.00.

• Po Mszy Św. o godz. 11.30 – spotkanie rekrutacyjne do Zastępu Harcerek NURT, na które zapraszamy dziewczęta z klas 5-7 szkoły podstawowej (11-14 lat).

Odpust zupełny za zmarłych:

• W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych, brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

• Dziękuję Parafiance, która przekazała chryzantemy do dekoracji kościoła.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby wspólnoty parafialnej: 3×100, 2×200 i 300 PLN.

W tym tygodniu patronują nam:

• Czwartek, 9 listopada – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (święto).
  • Piątek, 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła; przyczynił się bardzo mocno do rozwoju nauczania Kościoła, wprowadził zasadę liturgicznej, kanonicznej i pastoralnej jedności Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).
  • Sobota, 11 listopada – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie-męczennik w Kościele Zachodnim (wspomnienie obowiązkowe).