XXXI Niedziela Zwykła, 30 października 2022 r.

• Dekret Metropolity Lubelskiego:
    • Dekret zarządzający wybory do rad duszpasterskich z dnia 30 października 2022 r.
    • Zmiana tajemnic różańcowych nastąpi po Mszy Św. o godz. 11.30.
    • Po Mszy Św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  • Wtorek:
    • We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych oraz Błogosławionych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. – zachowamy więc niedzielny porządek celebracji (8.00, 10.00, 11.30 i 17.00), a po sumie wyruszymy z procesją na cmentarz.
  • Środa:
    • W środę, 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze Św. będą celebrowane o godz. 8.00, 17.00 i 18.00, a procesja na cmentarz wyruszy o godz. 17.30.
  • Czwartek:
    • W czwartek, 3 listopada rozpoczniemy modlitwę różańcową za zmarłych polecanych w wypominkach. Grafik modlitwy (od poniedziałku do soboty o godz. 17.30) dostępny jest w gablocie i internecie. Zachęcam mieszkańców poszczególnych części parafii o włączanie się w modlitwę poprzez prowadzenie kolejnych dziesiątków różańca – tak jak robili to członkowie Kół Różańcowych w październiku. Bardzo im za to dziękuję!
  • Piątek:
    • W pierwszy piątek miesiąca przed południem udamy się z posługą sakramentalną do chorych. O godz. 16.30 rozpocznie się w kościele spowiedź; o godz. 16.45 – Litania do Serca Pana Jezusa; o godz. 17.30 – Różaniec wypominkowy.
  • Sobota:
    • Z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 16.45 odmówimy Litanię Loretańską.
  • Niedziela:
    • W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od godz. 9.00 do 10.00 i zbierana będzie taca na cele gospodarcze.
    • Po Mszy Św. o godz. 11.30 – spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  • Odpust zupełny za zmarłych:
    • W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
    • Dziękuję Parafianom, którzy w ciągu całego roku troszczyli się o kwiaty na terenie przykościelnym oraz tym, którzy uporządkowali rabatki przed zimą.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 50, 2×200 i 400 PLN.
  • Nekrologi:
    • W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Tadeusz Brodziak – 73 lat. Wieczny odpoczynek…
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Piątek, 4 listopada – Święty Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, reformator Kościoła, organizator pierwszych seminariów duchownych, wrażliwy na los ubogich.