XXX Niedziela Zwykła, 29 października 2023 r.

• Zmiana tajemnic różańcowych – godz. 12.30.
  • Młodzież prowadzi kiermasz wkładów do zniczy, z którego dochód jest przeznaczony na działalność Parafialnego Zespołu Caritas.

Środa:

• W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych oraz Błogosławionych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. – zachowamy więc niedzielny porządek celebracji (8.00, 10.00, 11.30 i 17.00), a po sumie wyruszymy z procesją na cmentarz.

Czwartek:

• W czwartek, 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze św. będą celebrowane o godz. 8.00, 17.00 i 18.00, a procesja na cmentarz wyruszy o godz. 17.30.
  • Proszę o przekazanie krewnym spoza naszej miejscowości, którzy przyjadą do Dąbrowicy nawiedzić groby bliskich, że wejście na cmentarz jest możliwe zarówno bramą główną jak i bramą od tyłu.

Piątek:

• W pierwszy piątek miesiąca przed południem udamy się z posługą sakramentalną do chorych. O godz. 16.30 rozpocznie się w kościele spowiedź; o godz. 16.45 – Litania do Serca Pana Jezusa.
  • W piątek, 3 listopada rozpoczniemy modlitwę różańcową za zmarłych polecanych w wypominkach. Grafik modlitwy (od poniedziałku do soboty o godz. 17.30) dostępny jest w gablocie i internecie. Zachęcam mieszkańców poszczególnych części parafii o włączanie się w modlitwę poprzez prowadzenie kolejnych dziesiątków różańca – tak jak robili to członkowie Kół Różańcowych w październiku. Bardzo im za to dziękuję!
  • Czyste karty wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem.

Sobota:

• Z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 16.45 odmówimy Litanię Loretańską.

• Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Adoracja eucharystyczna rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 8.00. Zbierana będzie taca gospodarcza.
  • Po Mszy Św. o godz. 11.30 – spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Odpust zupełny za zmarłych:

• W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych, brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Konkurs dla dzieci:

• W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych zapraszamy dzieci do udziału w konkursie MÓJ ULUBIONY ŚWIĘTY. Jest to konkurs na pracę plastyczną wykonaną dowolną techniką na kartce formatu A3 lub A4. Należy przedstawić wizerunek swojego ulubionego świętego, a na odwrocie umieścić jego imię oraz swoje imię, nazwisko i wiek. Wykonane prace nalży przynieść w przyszłą niedzielę, 5 listopada na Mszę św. o godz. 11.30. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Decyzja Rady duszpasterskiej:

• Nasz kościół ogrzewany jest przy pomocy 7 piecy akumulacyjnych, z których 3 wymagają wymiany na nowe. Rada duszpasterska w dniu 22 października br., po uwzględnieniu kosztów zakupu nowych piecy, dotychczasowych rachunków za energię elektryczną i zapowiadanych podwyżek cen tej energii, podjęła decyzję o zainstalowaniu w kościele systemu pomp ciepła typu powietrze-powietrze. Szacuje się, że koszt inwestycji zwróci się po 3 latach w formie obniżonych o 2/3 rachunków za prąd.

Prasa katolicka:

• Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Obok tradycyjnych tytułów można również nabyć czasopismo Misyjne Drogi – 6 PLN, wpierając w ten sposób misjonarzy i Gościna Niedzielnego Extra, numer poświęcony Matce Bożej – 14 PLN.

• Dziękuję 7 Rodzinom z ul. Przejrzystej i ul. Zakątek, które złożyły ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 550 PLN.
  • Dziękuję Seniorom ze świetlicy w Domu Spotkania za opiekę nad grobem śp. ks. Antoniego Perta, proboszcza spoczywającego na naszym cmentarzu i przygotowaną wiązankę.
  • Dziękuję Darczyńcy, który przekazał na potrzeby wspólnoty parafialnej: 100 i 200 PLN.

W tym tygodniu patronują nam:

• Sobota, 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).