XXX Niedziela Zwykła, 23 października 2022 r.

• Dziś przeżywamy Niedzielę Misyjną. Modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy misjonarzy duchownych i świeckich – wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii.
    • Podczas Mszy Św. o godz. 17.00 będzie śpiewał nasz nowy chór parafialny, którzy obrał nazwę CANTEMUS DOMINO (Śpiewajmy Panu). Oficjalna nazwa: Chór „Cantemus Domino” Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dąbrowicy.
  • Niedziela:
    • W przyszłą niedzielę, 30 października po Mszy Św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  • Dominicantes:
    • W niedzielę 9 października br. odbyło się liczenie wiernych: we Mszach Św. w naszym kościele uczestniczyło 702 osoby (1/4 parafian), a do Komunii Świętej przystąpiło 364 wiernych.
  • Ogłoszenie Sióstr Franciszkanek:
    • Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi przygotowują transport z pomocą dla mieszkańców Ukrainy – wyjazd z Dąbrowicy po 24 października. Dary gromadzone są w domu sióstr przy ul. Nałęczowskiej 241. Potrzebne artykułu to głownie leki, witaminy, żywność, artykuły higieniczne oraz ciepłe buty i ubrania dla dzieci.
    • Dziękuję Wolontariuszom, którzy do wszystkich domów w parafii roznieśli karty wypominkowe.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×100 i 200 PLN.
  • Nekrologi:
    • W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jerzy Wrona – 86 lat. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, 25 października o godz. 15.30. Wieczny odpoczynek…
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Piątek, 8 października – Święci Szymon i Juda Tadeusz, Apostołowie, świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu.