XXVIII Niedziela Zwykła, 9 października 2022 r.

• Dziś we wszystkich parafiach kraju odbywa się doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych, czyli liczenie katolików zobowiązanych do uczestniczenia w Mszy Św. i przystępujących do Komunii Św.
    • Ofiary zbierane na tacę przeinaczone są na misje – „Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”.
  • Czwartek:
    • W czwartek, 13 września, przypada wspomnienie bł. o. Honorata Koźmińskiego (1829-1916), założyciela Zgromadzenia Sióstr Pasterzanek.
    • Podczas ostatniego w tym roku nabożeństwa fatimskiego obejmiemy szczególną modlitwą Mieszkańców z ul. Nałęczowskiej, ul. Urodzajnej i ul. Przejrzystej: modlitwa różańcowa – godz. 17.30; Msza Św. z formularza fatimskiego – godz. 18.00; procesja z figurką Matki Bożej – godz. 18.30.
  • Piątek:
    • W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej: Modlitwa w intencji nauczycieli, wychowawców i wykładowców – podczas Mszy Św. o godz. 18.00.
  • Sobota:
    • W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa i obchodzony jest także Dzień Dziecka Utraconego. Podczas Nabożeństwa różańcowego będziemy wspierać modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.
    • O godz. 11.00 próba Scholi Dziecięcej prowadzonej przez Siostry Franciszkanki.
  • Niedziela:
    • W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski.
    • Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
    • Przed kościołem będzie można nabyć „kremówki papieskie” w cenie 7 PLN. Uzyskany dochód Akcja Katolicka przeznacza na organizację mikołajków dla dzieci z naszej parafii.
    • Po Mszy Św. o godz. 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami do sali parafialnej, gdzie będzie istniała możliwość własnoręcznego wykonania „różańca z kolorowej pianki”.
    • O godz. 17.00 zostanie odprawiana Msza Św. w intencji zmarłych i żyjących osób zaangażowanych w partnerstwo pomiędzy parafiami Narodzenia NMP w Dąbrowicy oraz św. Idy z Münster (Gremendorf). Po Eucharystii odbędzie się w sali parafialnej spotkanie wspomnieniowe z okazji 30 rocznicy nawiązania partnerstwa.
    • O godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie organizacyjne dla młodzieży, która chce przystąpić jesienią 2023 roku do sakramentu bierzmowania.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 50, 4×100 i 2×200 PLN.
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Czwartek, 13 października – Błogosławiony Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter z Zakonu Kapucynów, gorliwy duszpasterz, założyciel wielu wspólnot zakonnych;
    • Sobota, 15 października – Święta Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego.