XXVII Niedziela Zwykła, 2 października 2022 r.

• Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego i pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 8.00 rozpocznie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, a następnie indywidualna adoracja.
    • Taca gospodarcza przeznaczona jest na zapłatę za renowację stolarki kościelnej.
  • Wtorek:
    • We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
  • Czwartek:
    • Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Modlitwę o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania wpleciemy w Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30.
  • Piątek:
    • W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej i pierwszy piątek miesiąca. Przed południem udamy się z posługą sakramentalną do chorych. O godz. 16.30 rozpocznie się w kościele spowiedź i Litania do Serca Pana Jezusa; o godz. 16.45 – Dziesiątek różańca dla dzieci; o godz. 17.30 – Nabożeństwo różańcowe.
  • Sobota:
    • W sobotę, 8 października, o godz. 11.00 spotyka się Schola Dziecięca prowadzona przez Siostry Franciszkanki. Zapraszamy na pierwszą powakacyjną próbę wszystkie dzieci, które chcą uwielbiać Pana Boga swoim śpiewem.
  • Nabożeństwo różańcowe:
    • Trwa październik, miesiąc poświęconym Matce Bożej. Zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe, które w dni powszednie rozpoczyna się o godz. 17.30, a w niedziele – o godz. 9.00.
    • Dzieci spotkają się, aby odmówić Dziesiątek różańca – od poniedziałku do piątku o godz. 16.45.
    • W naszej parafii działa obecnie 6 Róż Żywego Różańcowych. W Kole św. Andrzeja są jeszcze 2 wolne miejsca, a w Kole św. Jadwigi – 5 wolnych miejsc. Zapraszamy osoby, które chciałyby dołączyć do Żywego Różańca odmawiając każdego dnia 1 dziesiątek – zapisy w zakrystii.
  • Sakrament Bierzmowania:
    • Trwają zapisy kandydatów do sakramentu Bierzmowania. Zainteresowanych zapraszamy wraz z rodzicem do kancelarii parafialnej, aby wypełnić kartę informacyjną. Zgłoszenia przyjmujemy do 16 października br.
  • Kwiaty:
    • Wczoraj w naszej świątyni s. Maria Werner ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi złożyła swoje Śluby Wieczyste. Na drodze konsekrowanego życia życzymy s. Marii wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Dziękujemy za ofiarowaną dekorację kwiatową i zestaw bielizny kielichowej.
    • Dziękuję 7 Rodzinom z ul. Przejrzystej, które złożyły ofiarę na kwiaty w wysokości 330 PLN.
    • Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie i rodzice chorego Olka dziękują Uczestnikom Charytatywnego Recitalu Organowego i pozostałym Darczyńcom za zebrane 2617,50 PLN na leczenie chłopca.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×50, 3×200, 250 i 1000 PLN.
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Wtorek, 4 października – Święty Franciszek z Asyżu (1182-1226), założyciel zakonu franciszkańskiego, misjonarz, mistyk;
    • Środa, 5 października – Święta Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica, mistyczka, Apostołka Bożego Miłosierdzia.