XXVI Niedziela Zwykła, 25 września 2022 r.

• Dziś po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
    • Taca przeznaczona jest na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
    • Po Mszy Św. o godz. 11.30, odbędzie się recital organowy pt. “Jezu, ufam Tobie” w wykonaniu lubelskiego organisty dra Marka Bochniaka. Koncert połączony będzie ze zbiórką pieniędzy na operację ciężko chorego Olusia, która musi odbyć się w ciągu miesiąca.
  • Czwartek:
    • W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Podczas Mszy Św. o godz. 18.00 będziemy modlili się w intencji ks. Michała, aby Święty Patron wypraszał mu potrzebne łaski.
  • Sobota:
    • W sobotę, 1 października, odbędzie się w naszym kościele niecodzienna uroczystość. Podczas Mszy Św. o godz. 11.00 s. Maria Werner ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi złoży swoje Śluby Wieczyste. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości i modlitwy w intencji s. Marii.
    • W pierwszą sobotę miesiąca Litanię do Matki Bożej zaśpiewamy o godz. 16.45.
  • Niedziela:
    • Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, a następnie indywidualna adoracja rozpoczną się po Mszy Św. o godz. 8.00. Zbierana będzie taca gospodarcza.
    • Podczas Mszy Św. o godz. 11.30 nastąpi obrzęd błogosławieństwa różańców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  • Nabożeństwo różańcowe:
    • W październiku, w miesiącu poświęconym Matce Bożej zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe, które w dni powszednie będzie rozpoczynało się o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 9.00. Proszę Koła Różańcowe o prowadzenie modlitwy w poszczególne dni tygodnia – harmonogram dyżurów dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej.
    • Dzieci spotkają się, aby odmówić Dziesiątek różańca – od poniedziałku do piątku o godz. 16.45.
  • Sakrament Bierzmowania:
    • Rozpoczynamy zapisy dla uczniów klas VII i starszych, którzy chcą rozpocząć roczne przygotowanie do sakramentu Bierzmowania i jesienią 2023 r. przyjąć ten sakrament w naszej parafii. Wszystkich kandydatów zapraszamy wraz z rodzicem do kancelarii parafialnej, aby wypełnić kartę informacyjną. Zgłoszenia przyjmujemy do 16 października br.
  • Kwiaty:
    • Dziękuję 8 Rodzinom z ul. Głównej, ul. Stromej i ul. Zakątek, które złożyły ofiarę na kwiaty w wysokości 400 PLN.
    • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców ul. Przejrzystej – Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
  • Renowacja stolarki kościelnej:
    • Dobiegł końca I etap renowacji stolarki w naszym kościele. Zostało odnowionych: 25 ławek z oparciami i 17 ławek bez oparcia, 2 konfesjonały, 7 klęczników, listwy zabezpieczające ściany, 4 pary drzwi dwuskrzydłowych i 5 sztuk drzwi jednoskrzydłowych. Do zapłaty za wykonane prace pozostało nam jeszcze 18 300 PLN. W kolejnych latach przeprowadzimy II etap remontu polegający na odnowieniu szaf i komód w zakrystii. Jeszcze raz dziękuję Rodzinom, które ufundowały renowację 11 ławek z oparciami, 4 ławek bez oparć i 2 klęczników – o ich darze serca przypominać będą dyskretne tabliczki umieszczone na odnowionych meblach.
    • Dziękuję Darczyńcy, który przekazał na potrzeby naszej wspólnoty 200 PLN oraz 3 Osobom, które jako pierwsze skorzystały z nowej formy wsparcia parafii.
    • Pragnę poinformować, że na stronie internetowej parafii działa już funkcja e-ofiary umożliwiająca szybkie robienie przelewów online i przy pomocy Blika.
  • Nekrologi:
    • W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mariusz Poleszak – 49 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek, 30 września o godz. 15.00. Wieczny odpoczynek…
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;
    • Środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;
    • Czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;
    • Piątek, 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);
    • Sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.