XXVI Niedziela Zwykła, 1 października 2023 r.

• Dziś pierwsza niedziela października. O godz. 9.00 rozpocznie się Nabożeństwo różańcowe. W dni powszednie zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.30. Dzieci w październiku spotykają się na Dziesiątek różańca o godz. 16.45, od poniedziałku do piątku.
  • Po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla dzieci, które chcą wiosną przyszłego roku przystąpić w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej.

Środa:

• W środę, 4 października, w przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o papieżu Franciszku, których obchodzi imieniny oraz Siostrach Misjonarkach i Pasterzankach, których patronem jest św. Franciszek.

Czwartek:

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwę o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania połączymy z nabożeństwem różańcowym.

Piątek:

• W piątek przed południem udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź święta w kościele rozpocznie się o godz. 16.30.

Sobota:

• Litanię loretańską w sobotę odmówimy o godz. 16.45.

Oratorium dla dzieci i LSO:

• Dzieci z klas III–VI zapraszamy w najbliższą sobotę, 7 października na pierwsze spotkanie powstającej grupy parafialnej pod nazwą Oratorium. Spotkania Oratorium dla dzieci będą, odbywały się co sobotę o godz. 11.00 w sali parafialnej. Zapraszamy serdecznie!
  • Również zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się sobotę o godz. 11.00. Zapraszamy także kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza!

Kwiaty:

• Dziękuję 11 Rodzinom z Kolonii Płouszowice nr 91-114 i Płouszowic, które złożyły ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 500 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców ul. Nałęczowskiej i ul. Urodzajnej. Można je składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.00.

• Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby wspólnoty parafialnej: 100, 2×200 PLN.

W tym tygodniu patronują nam:

• Poniedziałek, 2 października – św. św. Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie (wspomnienie obowiązkowe).
  • Środa, 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).
  • Czwartek, 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.
  • Sobota, 7 października – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej (wspomnienie obowiązkowe).