XXV Niedziela Zwykła, 24 września 2023 r.

• Dziś po raz kolejny (109) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
  • Taca przeznaczona jest na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  • Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.30.

Piątek:

• W piątek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Podczas Mszy Św. o godz. 18.00 będziemy modlili się w intencji ks. Michała, aby Święty Patron wypraszał mu potrzebne łaski.

• Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, a następnie indywidualna adoracja rozpoczną się po Mszy Św. o godz. 8.00. Zbierana będzie taca gospodarcza.
  • Po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla dzieci, które chcą wiosną przyszłego roku przystąpić w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej.

Nabożeństwo różańcowe:

• W październiku, w miesiącu poświęconym Matce Bożej zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe, które w dni powszednie będzie rozpoczynało się o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 9.00. Proszę Koła Różańcowe o prowadzenie modlitwy w poszczególne dni tygodnia – harmonogram dyżurów dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej.
  • Dzieci spotkają się, aby odmówić Dziesiątek różańca – od poniedziałku do piątku o godz. 16.45.

Kwiaty:

• Wczoraj w sakramencie małżeństwa Pan Jezus uświęcił miłość Wiktorii i Kacpra. Gratulując Nowożeńcom, życzymy Im wszelkich potrzebnych łask i dziękujemy za ofiarowaną do naszej świątyni dekorację kwiatową.
  • Dziękuję 18 Rodzinom z Kolonii Płouszowice nr 61-90, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 840 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Kolonii Płouszowice nr 91-114 i Płouszowic. Można je składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

• Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby wspólnoty parafialnej: 2×100, 2×200 PLN.

W tym tygodniu patronują nam:

• Środa, 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek, które oddają się różnorakiej posłudze chorym, ubogim i opuszczonym (wspomnienie obowiązkowe).
  • Czwartek, 28 września – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech (wspomnienie obowiązkowe).
  • Piątek, 29 września – św. św. Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza (święto).
  • Sobota, 30 września – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński (wspomnienie obowiązkowe).