XXV Niedziela Zwykła, 18 września 2022 r.

• Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie.
    • 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski: Modlitwa w intencji dzieci i młodzieży – godz. 11.30.
  • Niedziela:
    • W niedzielę 25 września, po Mszy Św. o godz. 11.30, odbędzie się recital organowy pt. “Jezu, ufam Tobie” w wykonaniu lubelskiego organisty dra Marka Bochniaka. Koncert połączony będzie ze zbiórką pieniędzy na operację ciężko chorego Olusia, która musi odbyć się w ciągu miesiąca. Wszystkich chętnych do wsparcia tej zbiórki oraz miłośników muzyki organowej serdecznie zapraszamy.
  • Pierwsza Komunia Święta:
    • Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w naszej parafii 14 maja 2023 r. o godz. 12.00. Rodzice, którzy chcieliby przygotować swoje dzieci do przyjęcia tego sakramentu w naszej parafii, proszę, aby zgłosili to do końca września.
  • Kwiaty:
    • Wczoraj sakramentalny związek małżeński zawarli Anna i Łukasz. Gratulujemy Nowożeńcom i dziękujemy za ofiarowaną do naszego kościoła dekorację kwiatową.
    • Dziękuję Mieszkańcom (2 rodziny) ul. Deszczowej, którzy złożyli ofiarę na kwiaty w wysokości 70 PLN.
    • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na kwiaty do naszej świątyni Mieszkańców ul.Głównej, ul. Stromej i ul. Zakątek – Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
    • Dziękuję Parafianinowi, który fachową wiedzą ogromnie przyczynił się do skłonienia firmy budowlanej, która przed laty przywiozła ziemię na teren przycmentarny, aby dokończyła prace zabezpieczające. W ostatnich dniach skarpa została lepiej uformowana i przeprowadzono na niej hydroobsiew – mamy nadzieję, że to zakończy problem osuwającej się ziemi.
    • Dziękuję Parafianinowi, który przeprowadził remont małej i wielkiej sali parafialnej oraz biura kancelarii prawie „po kosztach” zużytych materiałów budowlanych. Obecnie w budynku plebanii mogą odbywać się 2 spotkania grup duszpasterskich równocześnie.
    • Dziękuję Darczyńcy, który przekazał na potrzeby naszej wspólnoty: 200 PLN.
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Wtorek, 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;
    • Środa, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;
    • Piątek, 23 września – Święty Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w Eucharystii.