XXIX Niedziela Zwykła, 22 października 2023 r.

• Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misjonarzy zakonnych i świeckich oraz wspieramy ich ofiarami do puszek.
  • Dzisiaj obywa się również doroczne liczenie wiernych dominicantes i commmunicantes tzn. uczestniczących w niedzielnej Mszy św. i przystępujących do Komunii Świętej.
  • Spotkanie Rady duszpasterskiej – godz. 14.30.
  • Przed kościołem można nabyć prace wykonane przez seniorów. Dochód z kiermaszu przeinaczony jest na funkcjonowanie ich świetlicy w Domu Spotkania.
  • Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 16.45 odmawiany jest Dziesiątek dla dzieci, a o 17.30 celebrujemy Nabożeństwo różańcowe.

• Zmiana tajemnic różańcowych – godz. 12.30.
  • Młodzież będzie prowadziła kiermasz wkładów do zniczy, z którego dochód przeznaczy na działanie Parafialnego Zespołu Caritas.

Różaniec wypominkowy:

• W najbliższych dniach KSM dostarczy do naszych skrzynek pocztowych czyste karty wypominkowe.
  • Harmonogram tegorocznego Różańca za zmarłych bazuje na dotychczasowej numeracji domów, ponieważ jeszcze nie wszyscy mieszkańcy Dąbrowicy mają przyznane nowe adresy. Mieszkańcy Kolonii Płouszowice 1-50, ponieważ przez przypadek zostali przeoczeni w harmonogramie, w ramach rekompensaty mogą wpisać na karcie wypominkowej dogodny dla siebie dzień modlitwy.

Kwiaty:

• Dziękuję 4 Rodzinom z ul. Stromej i ul. Ustronnej, które złożyły ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 400 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców ul. Przejrzystej i ul. Zakątek. Można je składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.00.

• Dziękuję Darczyńcy, który przekazał na potrzeby wspólnoty parafialnej: 200 PLN.

Nekrologi:

• W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Edward Socha – 99 lat (pogrzeb: środa 25.10.2023 godz. 13.00).  Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:

• Sobota, 28 października – św. św. Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; tradycja Kościoła przekazała nam, że obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę (święto).