XXIX Niedziela Zwykła, 16 października 2022 r.

• Dziś przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową – obchodzimy XXII Dzień Papieski.
    • Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
    • Przed kościołem można nabyć „kremówki papieskie” w cenie 7 PLN. Uzyskany dochód Akcja Katolicka przeznacza na organizację mikołajków dla dzieci z naszej parafii.
    • Po Mszy Św. o godz. 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami do sali parafialnej, gdzie będzie istniała możliwość własnoręcznego wykonania „różańca z kolorowej pianki”.
    • O godz. 17.00 – Msza Św. w intencji zmarłych i żyjących osób zaangażowanych w partnerstwo pomiędzy parafiami Narodzenia NMP w Dąbrowicy oraz św. Idy z Münster (Gremendorf). Po Eucharystii odbędzie się w sali parafialnej spotkanie wspomnieniowe z okazji 30 rocznicy nawiązania partnerstwa.
    • O godz. 18.00 – spotkanie organizacyjne dla młodzieży, która chce przystąpić jesienią 2023 roku do sakramentu bierzmowania.
  • Wtorek:
    • We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na Msze Świętą o godz. 18.00, w czasie której będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.
  • Sobota:
    • W sobotę, 22 października, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II. Tego dnia przypada również rocznica ingresu do kościoła archikatedralnego abpa Stanisława Budzika (2011).
  • Ogłoszenie Sióstr Franciszkanek:
    • Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi pracujące na Ukrainie informują o trudnej sytuacji z racji trwających ograniczeń w dostawach prądu, dostępie do wody i zbliżającej się zimie. Na co dzień pomagają ludziom z wyzwolonych terenów, którzy stracili swoje domy. Siostry mieszkające w naszej parafii planują przygotować 2 busy z konieczną pomocą, które po 24 października wyjadą na Ukrainę. Dary gromadzą w domu przy ul. Nałęczowskiej 241. Potrzebne artykułu to głownie leki, witaminy, żywność, artykuły higieniczne oraz ciepłe buty i ubrania dla dzieci.
    • Dziękuję Pani Marii Stępniak za ofiarowanie naszej parafii obrazu olejnego – pięknej kopii obrazu kanonizacyjnego św. Jana Pawła II.
    • Dziękuję Parafianinowi, który zezrębkował gałęzie na terenie przycmentarnym.
    • Dziękuję Nowożeńcom Annie i Marcinowi za ofiarowaną dekorację kwiatową kościoła.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 50, 100 i 200 PLN.
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Poniedziałek, 17 października – Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;
    • Wtorek, 18 października – Święty Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;
    • Czwartek, 20 października – Święty Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;
    • Sobota, 22 października – Święty Jan Paweł II (1920-2005), papież, wielki czciciel Matki Chrystusa.