XXIV Niedziela Zwykła, 17 września 2023 r.

• Dziękujemy ks. Mateuszowi Godkowi za głoszone słowo Boże. Przed kościołem można nabyć jego książkę  „Pytania o Maryję” i wesprzeć ofiarą parafię w Ukrainie.

Poniedziałek:

• Jutro, 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii.

Ogłoszenia Archidiecezji Lubelskiej:

• 21 września 2023 r. rozpoczyna się cykl katechez dla dorosłych „Dekalog w świetle Ewangelii”, które będą odbywały się w czwartki o godz.19.00 w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie (ul. Kunickiego 128). Katechezy mają charakter biblijny i są otwarte dla wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę lub przekazywać ją innym.
  • 30 września w Hali Globus w Lublinie odbędzie się 24-godzinne spotkanie modlitewne pod hasłem „Ja Jestem”. W programie Eucharystia, modlitwa uwielbienia, adoracja, świadectwa, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, a także konferencje gości z Polski i z zagranicy. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.jajestem.pl.

Ogłoszenie Sióstr Franciszkanek:

• Przygotowujemy następny transport pomocy na Ukrainę – do Dunajowiec, gdzie mamy wspólnotę naszych sióstr. Potrzebujemy głównie pasztetów w aluminiowych opakowaniach, zup typu „gorący kubek” i chińskich, batoników energetycznych lub czekoladowych, chusteczek nawilżających itp. Bardzo dziękujemy za pomoc i zawsze otaczamy modlitwą.
  • ul. Nałęczowskiej 241; tel. 81 502 08 01, 511 830 116
  • Nr konta: Bank Pekao, 48 1240 1503 1111 0010 7107 7034

Kwiaty:

• Dziękuję 11 Rodzinom z Kolonii Płouszowice nr 27-60, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 620 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Kolonii Płouszowice nr 61-90. Można je składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

• Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby wspólnoty parafialnej: 2×100, 2×200 i 400PLN.

W tym tygodniu patronują nam:

• Poniedziałek, 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy (święto).
  • Środa, 20 września – św. św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem (wspomnienie obowiązkowe).
  • Czwartek, 21 września – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia i dla Niego porzucił nieuczciwe zajęcie w komorze celnej, stawszy się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii (święto).
  • Sobota, 23 września – św. ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe).