XXIII Niedziela Zwykła, 4 września 2022 r.

• Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja rozpoczną się po Mszy Świętej o godz. 8.00. Zbierana jest także taca gospodarcza.
    • Ofiary zbierane do puszki przeznaczone są na utrzymanie świetlic dla dzieci prowadzonych przez Caritas.
  • Czwartek:
    • W czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i rozpoczynają się w naszej parafii obchody uroczystości odpustowych. Msze św. z obrzędem błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion – godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
  • Piątek:
    • Droga Krzyżówa na parafialnej Kalwarii – godz. 18.30.
  • Sobota:
    • Turniej futbolowy drużyn lektorskich na boisku przy źródełku – godz. 14.00.
    • Nieszpory za zmarłych na cmentarzu – godz. 18.30.
  • Niedziela:
    • Suma odpustowa z procesją eucharystyczną – godz. 11.30. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do niesienia różańca, a dorosłych – feretronów.
    • Przedłużeniem naszego świętowania będzie Jarmark Firlejowski, podczas którego zobaczymy między innymi: pokazy walk rycerskich i pokazy artyleryjskie, obozowiska średniowieczne, prezentacje strojów, warsztaty tańca dawnego, pokazy historycznej żonglerki flagami, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Dąbrowica”. Wśród atrakcji dodatkowych będą również stoiska z rękodziełem i potrawami regionalnymi, wesołe miasteczko dla dzieci, animacje, rekonstrukcje obozowisk, tor łuczniczy i wieczorna potańcówka
    • O godz. 18.00 nowy chór parafialny wykona prapremierę „Litanii dąbrowickiej” – modlitwy przez wstawiennictwo świętych i błogosławionych szczególnie związanych z naszą parafią.
  • Zmiany personalne:
    • Od 1 września posługę w zakrystii naszego kościoła podjęła s. Irena Studzińska, troską o czystość w świątyni zajmuje się p. Elżbieta Podgórska, a o oprawę muzyczną liturgii zarówno w dni powszednie jak i niedziele zadba p. Łukasz Rusinek.
    • Osobom, od których przejmują oni zadania: p. Grażynie Sawickiej, p. Wiktorowi Pydzie oraz pp. Janowi i Łukaszowi Rzechułom postaram się wraz z Radą duszpasterską wyrazić wdzięczność za tydzień, podczas Sumy odpustowej. Z pewnością każdy z nas docenia ich wieloletnią sumienność, uprzejmość i zaangażowanie na rzecz wspólnoty parafialnej.
  • Pielgrzymka do Wąwolnicy:
    • Wczoraj grupa 220 pielgrzymów wychodząc z Dąbrowicy szczęśliwie dotarła na do Sanktuariu MB Kębelskiej w Wąwolnicy. Dziękuję za świadectwo wiary ks. Michałowi i wszystkim pątnikom, zarówno tym z naszej jak i innych parafii. Za pomoc organizacyjną dziękuję służbom porządkowym, grupie muzycznej, siostrom Franciszkankom, ks. Pawłowi oraz p. Wojciechowi, który swoim autokarem przywiózł pątników po zakończonych uroczystościach do Dąbrowicy.
  • Kwiaty:
    • Wczoraj sakramentalny związek małżeński zawarli Iwona i Rafał. Gratulujemy Nowożeńcom i dziękujemy za ofiarowaną do naszego kościoła dekorację kwiatową.
    • Dziękuję 1 Rodzinie mieszkającej w rejonie ulic Nałęczowskiej, Urodzajnej i Ustronnej, która złożyła ofiarę na kwiaty w wysokości 100 PLN.
    • Dziękuję Parafianinowi, który zutylizował opony i inne śmieci podrzucone na teren przycmentarny.
    • Dziękuję s. Pasterzance i p. Katarzynie za posprzątanie sali parafialnej, która została pomalowana.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×50, 100 i 200 PLN.
  •  Prasa katolicka:
    • Jest już nowy numer czasopisma Echo Dąbrowicy – ofiara dowolna na renowację drzwi kościelnych.
    • Dostępne są między innymi dwa numery Rycerza Niepokalanej – 6 PLN oraz specjalne wydanie Niedzieli – 10 PLN.
  • Nekrologi:
    • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Mariannę Babisz – 98 lat. Wieczny odpoczynek…