XXIII Niedziela Zwykła, 10 września 2023 r.

• Dziś Kościół powszechny raduje się beatyfikacją Rodziny Ulmów zamordowanych przez niemieckich okupantów za ukrywanie w swoim domu Żydów, a nasza wspólnota parafialna kończy obchody odpustowe ku czci Narodzenia NMP.
  • Suma odpustowa z procesją eucharystyczną – godz. 11.30.
  • Dziękujemy o. Filipowi Buczyńskiemu za głoszone Sowo Boże. Przed kościołem można nabyć jego książkę i wesprzeć Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.
  • Przed kościołem Seniorzy zapraszają na kiermasz wykonanych przez siebie dekoracji. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na utrzymanie ich świetlicy, w której codziennie się spotykają.

Środa:

• W środę, 13 września o godz. 18.30 zapraszam na różaniec fatimski i procesję z figurką Matki Bożej.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży:

• Pierwsze spotkanie KSM po wakacjach odbędzie się w najbliższy piątek, 15 września o godz. 17.30. Zapraszamy młode osoby, które chcą bliżej poznać tę wspólnotę.

Pierwsza Komunia Święta:

• Rozpoczynamy zapisy dla dzieci, które w maju 2024 r. chcą w naszej parafii przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Zapisy trwają do końca września i prowadzone są wyłącznie on-line. Link do formularza znajduje się na stronie parafialnej.

• Dziękuje Nowożeńcom Gabrieli i Bartłomiejowi, którzy ofiarowali kwiaty do dekoracji kościoła. W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel mieszkańców Kolonii Płouszowice nr 27-60. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w niedzielę, 17 września o godz. 17.00.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby wspólnoty parafialnej: 2×100 i 200 PLN.

W tym tygodniu patronują nam:

• Środa, 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 354-407) biskup i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
  • Czwartek, 14 września– Podwyższenie Krzyża Świętego (święto);
  • Piątek, 15 września – Matki Bożej Bolesnej (wspomnienie obowiązkowe);
  • Sobota, 16 września – św. Korneliusz (ok. 200-253) papież i św. Cyprian (ok. 210-258), biskup, męczennicy (wspomnienie obowiązkowe).