XXII Niedziela Zwykła, 3 września 2023 r.

• Witamy w naszej wspólnocie parafialnej p. Rafała Błaszczaka, który rozpoczyna posługę organisty.
  • Po Mszy św. o godz. 8.00 będzie istniała możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • Do puszek zbierane są ofiary na programy edukacyjne – świetlice Caritas.

Poniedziałek:

• W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszam na specjalną Mszę św. w naszym kościele o godz. 8.00.

Piątek:

• W piątek, 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i rozpoczynają się w naszej parafii obchody uroczystości odpustowych. Msze św. z obrzędem błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion – godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
  • Droga Krzyżówa na Kalwarii – godz. 19.00.

Sobota:

• Modlitwa za zmarłych i błogosławieństwo zniczy – godz. 18.30.

• Suma odpustowa z procesją eucharystyczną – godz. 11.30. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do niesienia różańca, a dorosłych – feretronów.

Chór parafialny:

• Zapraszamy młodzież i dorosłych do naszego Chóru Parafialnego Cantaemus Domino. Pierwsza próba w nowym roku formacyjnym dobędzie się w sobotę, 9 września br. o godz. 9.00. Potrzebne są zwłaszcza głosy męskie.

Pielgrzymka do Wąwolnicy:

• Wczoraj grupa 210 pielgrzymów wychodząc z Dąbrowicy szczęśliwie dotarła na do Sanktuarium MB Kębelskiej w Wąwolnicy. Dziękuję za świadectwo wiary ks. Michałowi i wszystkim pątnikom, zarówno tym z naszej jak i innych parafii. Za pomoc organizacyjną dziękuję służbom porządkowym, grupie muzycznej i p. Wojciechowi, który swoim autokarem przywiózł pątników po zakończonych uroczystościach do Dąbrowicy.

• Dziękuje Rodzinie, która ofiarowała słoneczniki do dekoracji kościoła. Po wakacjach wracamy do zwyczaju zbierania środków na kwiaty. W niedzielę za dwa tygodnie, 17 września o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiarodawców mieszkających w Kolonii Płouszowice nr 27-60.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby wspólnoty parafialnej: 200 i 500 PLN.