XXII Niedziela Zwykła, 28 sierpnia 2022 r.

• Zmiana tajemnic różańcowych nastąpi w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30.
  • Czwartek:
    • W czwartek, 1 września, rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 9.00, podczas której odbędzie się obrzęd błogosławieństwa uczniów i tornistrów.
  • Pierwszy czwartek, piątek i sobota:
    • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Stosowne nabożeństwa odprawimy w poszczególne dni o godz. 17.30.
    • W piątek przed południem udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź w kościele rozpocznie się o godz. 16.30.
  • Sobota:
    • W sobotę, 3 września, Mszą Św. w kościele parafialnym o godz. 8.00 rozpocznie się Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Pątników poprowadzi ks. Michał.
    • Zapraszamy osoby grające na gitarze i innych instrumentach do podjęcia posługi muzycznej w naszej grupie pielgrzymkowej.
    • Zapisy na listę ubezpieczonych zbierane są w zakrystii do wtorku włącznie (koszt ubezpieczenia pielgrzyma to 2 PLN). Na listę osób powracających autokarem można wpisywać się do wyczerpania wolnych miejsc (koszt rezerwacji to 10 PLN).
  • Niedziela:
    • Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja rozpoczną się po Mszy Świętej o godz. 8.00. Zbierana będzie taca gospodarcza.
  • Zapisy do Pierwszej Komunii Świętej:
    • W rozpoczynającym się roku szkolnym przygotowaniem dzieci do Pierwszej Komunii Świętej zajmie się Siostra Katechetka Renata Grzegorczyk. Na pierwsze spotkanie dla zainteresowanych dzieci i rodziców Siostra zaprasza w przyszłą niedzielę, 4 września, po Mszy Św. o godz. 11.30.
  • Rada Duszpasterska:
    • Dziękuję członkom Rady Duszpasterskiej za spotkanie i dyskusję nad bieżącymi sprawami parafii. Wśród postanowień Rady znajdują się między innymi następujące postanowienia:
      • celebrowania Sumy Odpustowej z Procesją Eucharystyczną w niedzielę, 11 września br. (program tegorocznych obchodów odpustowych znajduje się w gablocie i internecie).
      • zamknięcia tylnej furtki cmentarza (zgodnie z sugestiami pracowników gminy).
  • Komunikat:
    • [Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne 2022]
  • Kwiaty:
    • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na kwiaty do naszej świątyni Mieszkańców ul. Nałęczowskiej, Urodzajnej i Ustronnej – Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
    • Dziękuję Młodzieży (Mai, Krzysztofowi, Kacprowi, Szymonowi i Alanowi) za pomoc w pracach porządkowych przy odnawianiu salki parafialnej.
    • Dziękuję Twórcy płaskorzeźb drogi krzyżowej na parafialnej Kalwarii, p. Tadeuszowi Strojkowi oraz jego Córce i Wnukowi za przeprowadzenie konserwacji wszystkich kapliczek i posadzenie przy nich roślin.
    • Dziękuję Rodzinie Klimków za ufundowanie renowacji ławki z oparciem.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 50, 100 i 2×200 PLN.
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Poniedziałek, 29 sierpnia – Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela;
    • Sobota, 3 września – Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.