XXI Niedziela Zwykła, 27 sierpnia 2023 r.

[Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne]

• Po Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
  • Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej.

Czwartek:

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zwyczajowe nabożeństwa – godz. 17.30.

Piątek:

• W piątek przed południem udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź święta w kościele rozpocznie się o godz. 16.30.

Sobota

• W sobotę, 2 września po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Do wtorku włącznie w zakrystii i za pomocą formularza online (link na stronie internetowej), można zostawiać dane niezbędne do ubezpieczenia pątników.

• Przyszła niedziela, 2 lipca będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 będzie istniała możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. [Taca gospodarcza na zapłatę za malowanie dachu]

Zmiana organisty:

• Dziękujemy p. Łukaszowi Rusinkowi dotychczasowemu organiście za profesjonalną oprawę muzyczną liturgii w naszym kościele. Od przyszłej niedzieli posługę organisty w naszej parafii będzie pełnił p. Rafał Błaszczak.

Ogłoszenie Sołtysa Kolonii Płouszowice:

• Sołtys zaprasza na zebranie wiejskie mieszkańców sołectwa Kolonia Płouszowice, które odbędzie się w środę, 6 września 2023 r. o godz. 18.00 w budynku Świetlicy Wiejskiej.

• Dziękuję Parafiance, która ofiarował 500 PLN na renowację ławki. Odnowiona ławka znajduje się przy grocie Matki Bożej, a stojące tam dotychczas dwie inne ławki zostały przeniesione na Kalwarię.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali ofiary na zapłatę za malowanie dachu: 50, 100, 4×200 i 300 PLN.

Zapowiedzi przedślubne:

• Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Wiktoria Komorowska, panna z par. Trójcy Przenajświętszej w Lublinie i Kacper Tudruj, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.

W tym tygodniu:

• Poniedziałek, 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).
  • Wtorek, 29 sierpnia – Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela (wspomnienie obowiązkowe).