XXI Niedziela Zwykła, 21 sierpnia 2022 r.

• Dziękując Bogu za tegoroczne zbiory i owoce ziemi, podczas Mszy Św. o godz. 11.30 poświęcimy wieniec dożynkowy przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowicy.
  • Piątek
    • W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej: Msze Św. – 8.00, 17.00 i 18.00.
  • Niedziela:
    • Zmiana tajemnic różańcowych nastąpi w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30.
  • Ogłoszenie Policji:
    • Policja zwraca się zwłaszcza do osób starszych z apelem o czujność, aby nie dać się okraść metodą na tzw. „wnuczka” lub „policjanta”. Funkcjonariusze proszą, aby nie przekazywać większych sum pieniędzy nieznajomym osobom ani nie wypłacać ich z banku, bez wcześniejszego skontaktowania się z innymi członkami rodziny. Proszą również, aby objaśnić starszym osobom z rodziny i sąsiedztwa jaki jest schemat wyłudzania pieniędzy wspomnianymi wyżej metodami.
  • Ogłoszenie GOKiSu:
    • Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza wszystkich mieszkańców na Dożynki Gminne, które odbędą się w przyszłą niedzielę, 28 sierpnia w parku przy Urzędzie Gminy Jastków.
  • Pielgrzymka do Wąwolnicy:
    • W zakrystii trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, która wyruszy z naszej parafii 3 września br. Koszt ubezpieczenia pielgrzyma to 2 PLN.
    • Można również zarezerwować miejsce w autokarze, który po sobotniej Mszy Św. na błoniach odwiezie pielgrzymów do Dąbrowicy. Koszt rezerwacji to 10 PLN.
    • Dziękuję Osobom, które dzielą się z nami owcom i warzywami z własnych ogródków.
    • Dziękuję Rodzinie Trojnarów za ufundowanie renowacji ławki bez oparcia.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×100 i 200 PLN.
  • Nekrologi:
    • W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg wezwał do siebie śp. Celina Klocek – 94 lata. Msza Św. pogrzebowa zostanie odprawiona w najbliższy piątek, 26 sierpnia o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek…
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Środa, 24 sierpnia – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii;
    • Sobota, 28 sierpnia – Święta Monika (354-430), matka Świętego Augustyna.