XX Niedziela Zwykła, 20 sierpnia 2023 r.

• podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcimy wieniec dożynkowy przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowicy i podziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory.

Sobota

• W sobotę, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej: Msze Św. – 8.00, 17.00 i 18.00.

• Po Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

Pielgrzymka do Wąwolnicy:

• W zakrystii trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Istnieje również możliwość rezerwacji miejsca w autokarze powrotnym.

Ogłoszenie Duszpasterstwa Prawników:

• Serdecznie zapraszam wszystkie osoby związane ze środowiskiem prawniczym na spotkania Duszpasterstwa Prawników Archidiecezji Lubelskiej. Spotkania te odbywają się w każdy 3 piątek miesiąca w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Lublinie (kościół powizytkowski) przy ul. Narutowicza 6. Najbliższe odbędzie się 15 września 2023 r. o godz. 18. Rozpoczynamy Mszą Świętą, po której jest spotkanie w salach rektoratu.

• W minionym tygodniu udało się pomalować dach na budynku plebanii.
  • Dziękuje Rodzinie, która ofiarowała słoneczniki do dekoracji kościoła.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×100, 150 i 200 PLN.

Zapowiedzi przedślubne:

• Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Wiktoria Komorowska, panna z par. Trójcy Przenajświętszej w Lublinie i Kacper Tudruj, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.

Nekrologi:

• W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg wezwał do siebie śp. Stanisławę Krawczenko – 89 lata. Msza Św. pogrzebowa: piątek, 25 sierpnia o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu:

• Poniedziałek, 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papieża (wspomnienie obowiązkowe).
  • Wtorek – 22 sierpnia, Najświętszej Maryi Panny Królowej (wspomnienie obowiązkowe).
  • Czwartek, 24 sierpnia – św. Bartłomieja, Apostoła (święto).
  • Sobota, 26 sierpnia – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.