XVII Niedziela Zwykła, 30 lipca 2023 r.

Dziś:

• Po Mszy Św. o godz. 11.30 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

Wtorek – środa:

• Odpust Porcjunkuli, związany ze Świętym Franciszkiem z Asyżu można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie świątyni, odmówienie Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

Czwartek:

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zwyczajowe nabożeństwa – godz. 17.30.

Piątek:

• W piątek przed południem udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź święta w kościele rozpocznie się o godz. 16.30.

• Przyszła niedziela, 2 lipca będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 będzie istniała możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. [Taca gospodarcza na nowe inwestycje]

Ogłoszenie mieszkańców Dąbrowicy:

• Uchwałą Rady Gminy zostały nadane w naszej miejscowości nazwy ulic. Zwracamy się do mieszkańców ul. Szkolnej biegnącej od kościoła do szkoły w Płouszowicach, aby złożyli podpis pod wnioskiem o zmianę tej nazwy na ul. Jana Kochanowskiego, który bywał na dworze Firlejów w Dąbrowicy wielokrotnie i napisał wiersz o naszej miejscowości.

SMAL:

• W dniach 16-20 sierpnia br. odbędzie się w Garbowie Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

• Dziękuję Darczyńcy, który przekazał na potrzeby naszej wspólnoty 200 PLN.

W tym tygodniu:

• Poniedziałek, 31 lipca – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów (wspomnienie obowiązkowe).
  • Wtorek, 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów (wspomnienie obowiązkowe).
  • Piątek, 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), proboszcz parafii w Ars koło Lyonu (wspomnienie obowiązkowe).