XVII Niedziela Zwykła, 24 lipca 2022 r.

• Dzisiaj po każdej Mszy Św. dokonamy obrzędu błogosławieństwa kierowców oraz aut, motocykli rowerów i innych pojazdów mechanicznych.
    • Do puszki zbierane są ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Jak co roku „Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr” organizowana jest przez MIVA Polska i stanowi dla nas okazję podziękowania za szczęśliwie podróże.
  • Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę:
    • Od 26 lipca zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą, codziennie w godz. 10.00 – 17.00.
    • Osobom pragnącym uczestniczyć duchowo w pielgrzymce przypominam o funduszu „Idę z Tobą”. W zakrystii można zgłaszać intencje, które Pątnicy zaniosą na Jasną Górę.
    • Przed tygodniem Patrycja i Maciej zawarli sakramentalny związek małżeński. Gratulujemy Nowożeńcom i dziękujemy za ofiarowaną do kościoła dekorację kwiatową.
    • Dziękuję Rodzinie z Dąbrowicy za ufundowanie renowacji 1 ławki z oparciem.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×200 PLN.
  • Nekrologi:
    • W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg wezwał do siebie śp. Adama Litwińskiego, 49 lat. Wieczny odpoczynek…
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Poniedziałek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;
    • Poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;
    • Wtorek, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;
    • Piątek, 29 lipca – Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.