XVI Niedziela Zwykła, 23 lipca 2023 r.

Dziś:

• W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  • Po każdej Mszy Św. dokonamy obrzędu błogosławieństwa kierowców oraz aut, motocykli rowerów i innych pojazdów mechanicznych.
  • Do puszki zbierane są ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Jak co roku „Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr” organizowana jest przez MIVA Polska i stanowi dla nas okazję podziękowania za szczęśliwie podróże.

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę:

• Zapisy na pielgrzymkę są prowadzone w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą, codziennie w godz. 10.00 – 17.00 oraz poprzez stronę internetową.
  • Osobom pragnącym uczestniczyć duchowo w pielgrzymce i wesprzeć materialnie pątników przypominam o funduszu „Idę z Tobą”. Intencje, które zostaną zaniesione na Jasną Górę można zgłaszać w zakrystii.

• W minionym tygodniu usunąć eternit z dachu na budynkach gospodarczych, położyć nową blachę i zamontować rynny.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×100 i 200 PLN.

W tym tygodniu:

• Poniedziałek, 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich (wspomnienie obowiązkowe).
  • Wtorek, 25 lipca – św. Jakuba Apostoła, patrona pielgrzymów (święto) oraz św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców (wspomnienie).
  • Środa, 26 lipca – św. św. Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny (wspomnienie obowiązkowe).
  • Sobota, 29 lipca – św. św. Marta, Maria i Łazarz, przyjaciele Pana Jezusa z Betanii (wspomnienie obowiązkowe).