XVI Niedziela Zwykła, 17 lipca 2022 r.

• Dzisiaj o godz. 11.15 rozpocznie się na cmentarzu parafialnym Różaniec wspominkowy w intencji zmarłych, a o godz. 12.00 – Msza Św.
  • Niedziela:
    • W przyszłą niedzielę, 24 lipca, po każdej Mszy Św. dokonamy obrzędu błogosławieństwa kierowców oraz aut, motocykli rowerów i innych pojazdów mechanicznych.
  • Zapowiedzi przedślubne:
    • Marta Mazur, panna z par. św. Józefa w Lublinie i Piotr Kasprzak, kawaler z par. św. Józefa w Lublinie – zapowiedź II;
    • Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.
  • Cmentarz:
    • Z radością informuję, że Państwowy Inspektor Sanitarny wyraził zgodę na poszerzenie terenu naszego cmentarza. Kolejny etap przygotowań to opracowanie mapy i projektu budowlanego nowej części cmentarza.
    • Dziękuję Dysponentom i innym Osobom, które systematycznie wnoszą opłaty za groby. Przypominam, że wpłaty można dokonać w kancelarii parafialnej lub przelewem bankowym – objaśnienie jak to robić odnajdziemy na nowej stronie internetowej parafii.
    • Dziękuję Osobom, które segregują odpady, czyli przed wyrzuceniem odczepiają od żywych wieńców plastikowe szarfy i kwiaty oraz nie wyrzucają starych kwiatów razem z plastikową doniczką.
    • Dziękuję Rodzinie Jureckich za ufundowanie renowacji 1 ławki z oparciem.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 50, 4×200 PLN.
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Piątek, 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów;
    • Sobota, 23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współpatronka Europy.