XIV Niedziela Zwykła, 7 lipca 2024 r.

• Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca: godz. 9.00-10.00 – możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu; /taca gospodarcza/.
  • O godz. 18.00 – ognisko KSM i LSO za domem parafialnym. Zapraszamy młodzież!

Sobota

• W sobotę, 13 lipca br. o godz. 18.30 zapraszamy na różaniec fatimski i procesję z figurką Matki Bożej.

Msza św. na cmentarzu:

• W 3. niedzielę miesiąca, 21 lipca o godz. 12.00 oprawimy Mszę Św. na cmentarzu.
  • O godz. 11.15 rozpocznie się Różaniec wypominkowy. Czyste karty wspominkowe znajdują się na stoliku pod chórem.

• W minionym tygodniu sakramentalny związek małżeński zawarli Kaja i Eryk. Gratulujemy Nowożeńcom i dziękujemy za ofiarowaną do kościoła dekorację kwiatową.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 4×100 i 4×200 PLN.

Wakacje:

• Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiam wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii.

W tum tygodniu:

• W niedzielę, 7 lipca – bł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia.
  • W poniedziałek, 8 lipca – św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.
  • W czwartek, 11 lipca – św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego.
  • W piątek, 12 lipca – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, energicznie występujący w jej obronie wobec cesarza Henryka II.
  • W sobotę, 13 lipca – św. św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.