XIII Niedziela Zwykła, 2 lipca 2023 r.

• Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca: po Mszy św. o godz. 8.00 będzie możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu; zbierana jest taca gospodarcza na nowe inwestycje.
  • Spotkanie Rady duszpasterskiej – godz. 14.30.

Czwartek:

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
  • W czwartek podczas adoracji o godz. 17.30 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej.

Piątek:

• W piątek przed południem udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź święta w kościele rozpocznie się o godz. 16.30.

Cyd lubelski:

• W kontekście jutrzejszej uroczystości Matki Bożej Płaczącej w Archikatedrze Lubelskiej zachęcam do lektury książki napisanej przez naszą parafiankę Mariolę Błasińską pt. CUD. W 1949 r. Lublin stał się Częstochową. Publikacja zawiera bezcenne świadectwa naocznych świadków ukazania się łez na kopii obrazu Matki Bożej w katedrze lubelskiej. Cena książki – 39 PLN.

• Dziękuję 3 Paniom, które wykonały nasadzenia kwietnikach przed kościołem.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 100, 150, 200 i 1000 PLN.

W tym tygodniu:

• Poniedziałek, 3 lipca – św. Tomasza Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską (święto).
  • Czwartek, 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce (wspomnienie obowiązkowe).
  • Sobota, 8 lipca – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wysokiego poziomu wiedzy teologicznej i z daru prorokowania (wspomnienie obowiązkowe).