XII Niedziela Zwykła, 25 czerwca 2023 r.

• Podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy świętowali Jubileuszy 60-lecia święceń kapłańskich dwóch emerytowanych proboszczów naszej parafii: ks. kan. Jana Sobczaka i ks. kan. Zygmunta Lipskiego.

Czwartek:

• W czwartek, 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła: Msze św. – godz. 8.00, 17.00 i 18.00.

• Przyszła niedziela, 2 lipca będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 będzie istniała możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. [Taca gospodarcza na nowe inwestycje]
  • Spotkanie Rady duszpasterskiej – godz. 14.30.

Nominacje:

• Decyzją abp Stanisława Budzika, ks. Michał Paśnik został skierowany na studia w Instytucie Nauk Biblijnych w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Msze św. gregoriańskie:

• Istnieje już możliwość zamawiana Mszy św. gregoriańskich na rok 2024.

Ogłoszenie Curia Medievalis:

• Stowarzyszenie Curia Medievalis zaprasza w najbliższą sobotę, 1 lipca na wydarzenie Średniowiecze nad Czechówką, które rozpocznie się o godz. 11.00 przy latarni umarłych. Planowane są: warsztaty rzeźbiarskie i snycerskie, wykłady plenerowe, zabawy rycerskie i plebejskie, odsłonięcie rzeźby Jaksy z Miechowa (Decyzją Gminy jego imienia, będzie nosiła nazwę droga wzdłuż Czechówki) … Szczegóły na plakacie.

Kwiaty:

• Dziękuję 8 Rodzinom z Dąbrowicy nr 181-209, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 680 PLN.

• Dziękuję Parafiance, która wyczyściła stacje drogi krzyżowej na Kalwarii.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×100 i 200 PLN.

Nekrologi:

• W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej św. Lech Jaroszyński – 73 lata (pogrzeb: 26.01.2023, godz. 13.00). Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu:

• Środa, 28 czerwca – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, Ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).