XI Niedziela Zwykła, 18 czerwca 2023 r.

Piątek:

• W piątek, 23 czerwca o godz. 9.00 zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. dziękczynną z racji zakończenia roku szkolnego.
  • W Dniu Ojca naszymi modlitwami obejmiemy także wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje życiowe powołanie.

• W niedzielę, 25 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy świętowali Jubileuszy 60-lecia święceń kapłańskich dwóch emerytowanych proboszczów naszej parafii: ks. kan. Jana Sobczaka i ks. kan. Zygmunta Lipskiego. Po Eucharystii w kościele chór parafialny zaprosi nas do modlitwy Litanią dąbrowicką, a Uroczysty obiad będzie miał miejsce w Sali GOKiSu.
  • Czcigodni Jubilaci proszą byłych parafian o powstrzymanie się zakupu kwiatów lub prezentów i przeznaczenie zaoszczędzonych środków na dowolnie wybrany zbożny cel.

Kontener Bractwa Miłosierdzia:

• Informujemy, że na dolnym parkingu został ustawiony kontener na używaną odzież i obuwie. Wrzucając do niego uprane artykuły tekstylne wspieramy działalność Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta, które działa przy ul. Zielonej w Lublinie.

Charytatywny Piknik Rodzinny:

• W sobotę, 24 czerwca na boisku przy źródełku przez cały dzień będzie trwał Charytatywny Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami: dmuchańce, grill, turniej piłkarski, koncert, zabawa taneczna… Szczegóły na plakatach.

Kwiaty:

• Dziękuję 20 Rodzinom z Dąbrowicy nr 151-180, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 1270 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Dąbrowicy nr 181-209. Można je składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

• Dziękuję Paniom z Kolonii Sadowników, Siostrom Pasterzankom, Siostrom Franciszkankom i Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za przygotowanie ołtarzy do Oktawy Bożego Ciała oraz wszystkim, którzy włączyli się przebieg tej procesji eucharystycznej.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×100 i 200 PLN.

W tym tygodniu:

• Środa, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej (wspomnienie obowiązkowe).
  • Sobota, 24 czerwca – Narodzenie Świętego Jana Chrzciciela (uroczystość).