X Niedziela Zwykła, 11 czerwca 2023 r.

Dziś modlitwą i ofiarami składanymi na tacę wspieramy Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.

Wtorek:

We wtorek, 13 czerwca o godz. 18.30 rozpocznie się zapraszamy na różaniec fatimski i procesję z figurką Matki Bożej. Warto na to nabożeństwo przynieść świece/lampiony.

Czwartek:

W czwartek, 15 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo czerwcowe, natomiast podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękowali Bogu za fundatorów naszej parafialnej świątyni w dniu 20. rocznicy jej kanonicznej konsekracji, a po Eucharystii wyruszymy z procesją wokół kościoła do czterech ołtarzy.

Proszę o przygotowanie ołtarzy: 1 – Kol. Sadowników, 2 – Siostry Pasterzanki, 3 – Siostry Franciszkanki, 4 – Rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych. Zapraszam Dzieci – zwłaszcza z klas III i IV w strojach komunijnych – do sypania kwiatów, niesienia różańca i szarf.

Piątek:

W piątek, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa: Msze św. – 8.00, 17.00 i 18.00.

Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota:

W sobotę, 17 czerwca, z dolnego parkingu o godz. 7.00 wyruszy parafialna pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Powrót pątników przewidziany jest w godzinach wieczornych.

Ogłoszenie GOKiS:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza mieszkańców na Jarmark Firlejowski, który odbędzie się w Dąbrowicy w przyszłą niedzielę, 18 czerwca. Obchody rozpoczną się o godz. 11.30 Mszą św. w kościele parafialnym. Szczegóły wydarzenia znajdują się na plakatach.

Ogłoszenie GOPS:

Informujemy o funkcjonowaniu Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego programu „Czyste powietrze”, kory mieści się w budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastkowie, Sieprawice 24. Punkt czynny jest w poniedziałki i czwartki w godz. 7.30-12.30. Pracownicy udzielają bezpłatnej pomocy w wypełnianiu wniosku o dofinansowanie oraz udzielają informacji dotyczących dofinansowań.

Kwiaty:

W minionym tygodniu sakramentalny związek małżeński zawarli: Dominika i Wojciech. Gratulujemy Nowożeńcom i dziękujemy za ofiarowaną do kościoła dekorację kwiatową.

Dziękuję 17 Rodzinom z Dąbrowicy nr 121-150, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 1100 PLN.

W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Dąbrowicy nr 151-180. Można je składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×200 i 1000 PLN.

Zapowiedzi przedślubne:

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Laura Gawin, panna i Jan Kępka, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.

W tym tygodniu:

Wtorek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych (wspomnienie obowiązkowe).

Środa, 14 czerwca – św. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau, wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności (wspomnienie obowiązkowe).

Sobota, 17 czerwca – Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny (wspomnienie obowiązkowe).