VII Niedziela Zwykła, 19 lutego 2023 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.
    1. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek CARITAS przeznaczone są na „Fundusz Wschodni”.
  • Środa:
    1. W najbliższą środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem – godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
    1. W tym dniu obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).
  • Piątek:
    1. Zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu: o godz. 17.30 – dzieci, a o godz. 18.30 – młodzież i dorosłych.
  • Niedziela:
    1. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie celebrowane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 9.00.
    1. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.
  • Pielgrzymka:
    1. Parafia Trójcy Świętej w Lublinie przy ul. Nałęczowskiej organizuje 14-dniową pielgrzymkę do Meksyku, w dniach 12-25 kwietnia 2023 r. Szczegóły na stronie www.trojca.eu i w gablocie parafialnej.
    1. Dziękuję Darczyńcy, który przekazał ofiarę 200 PLN na potrzeby parafii.
  • Nekrologi:
    1. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty śp. Alfreda Dylon – 70 lat. Wieczny odpoczynek…