Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 21 maja 2023 r.

• Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy Św. o godz. 11.30 dzieci z naszej parafii świętują Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
  • Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na budownictwo sakralne.

Piątek:

• W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie.

Sobota:

• W sobotę, 27 maja w naszej parafii rozpocznie się wizytacja kanoniczna. Podczas Mszy św. o godz. 14.00 bp Adam Bab udzieli przygotowanym kandydatom Sakramentu bierzmowania. Po Eucharystii, młodzież działająca w grupach duszpasterskich i bierzmowani spotkają się z biskupem w sali parafialnej.

• Wizytacja będzie kontynuowana w niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Podczas Mszy św. o godz. 8.00 przedstawimy sprawozdanie z ostatnich 5 lat życia naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy św. pontyfikalnej o godz. 11.30 będzie okazja do rozmowy z bp. Adamem dla członków grup parafialnych i wszystkich osób zainteresowanych. O godz. 15.00 biskup spotka się z Radą duszpasterską.

• Dziękuję Dzieciom Pierwszokomunijnym za przekazanie 1532 PLN, na obiady dla dzieci uczących się w szkole Sióstr Pasterzanek w Republice Środkowej Afryki.
  • Dziękuję Dzieciom świętującym Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej za dar ołtarza w postaci białej kapy (700 PLN).
  • Dziękuję Parafianinowi, który fachowo opracował instrukcję bezpieczeństwa pożarowego i umieścił tablice informacyjne w naszym kościele.
  • Dziękuję Darczyńcy, który przekazał na potrzeby naszej wspólnoty 200 PLN.

Zapowiedzi przedślubne:

• Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Beata Urszula Pająk, panna z par. MB Różańcowej w Lublinie i Grzegorz Piotr Zieliński, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.

Patronują nam:

• Wtorek, 24 maja – Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych (wspomnienie obowiązkowe);
  • Piątek, 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty (wspomnienie obowiązkowe).